| Fatamuntilor a întrebat:

V-ati confruntat /auzit de asa ceva?
Pe telefonul lui tata exista un numar la care inregistreza apelul, dar nu suna.DELOC! Am pus cartela in doua telefoane diferite, am sunat persoana cand era langa mine si tot asa.Inregistreza apelul, dar nu suna.Precizez ca singurul numar care face figuri.
De pe tefonul meu, la acelasi numar pot suna fara probeme.
Oare trebuie schimbata cartela?

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Deschizi iconița cu telefonul, te duci la "Contacte", dai click pe numele persoanei respective, te duci la "Detalii" și vezi dacă apare pe undeva "Deblocare contact".

| Fatamuntilor explică (pentru floresdemayo):

Telefonul e primit din Anglia, toate setarile sunt in engleza, dar ma descurc eu!

| floresdemayo a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Caută să vezi unde scrie unblock cand dai click pe numele respectiv din lista de contacte. Ori, scrie aici, tot ce vezi scris in engleză. Fă un screenshot (acoperi nr de telefon).

| anonimg a răspuns:

Nu cred că este cartela de vină. Ci mai degrabă numărul sorei tatălui tău este blocat de către telefonul tatălui tău. Nu neapărat blocat, ci poate s-au făcut setări în dreptul lui.

| Crackman a răspuns:

Iti bati capul prea mult... nu merge nu suni.

| Fatamuntilor explică (pentru Crackman):

Trebuie! E sora lui!
Astetam solutii!

| Crackman a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Poate are o setare persoana respectiva in telefon. Ca de la cel ce da apelul nu ar trebui sa existe o chestie sa nu permita apelare.

| Fatamuntilor explică (pentru Crackman):

E ciudat ca singurul numar cu figuri.In rest poate suna pe oricine!

| Adi88 a răspuns:

A blocat nr fara sa vrea din greseala, altfel nu se expica, tr deblocat.