| Popafilip a întrebat:

Va salut.Imi puteti spune si mie ce aparat trebuie sa cumpar ca sa decodez telefoane in principal iphone si Samsung? Ce aparat mi-ati recomanda ceva bun la pret accesibil?

Răspuns Câştigător
| FlyProject554 a răspuns:

Iatu un pc bun... si un cablu de date...
Dupa pot sa te uti la tutoriale pe net... daca nu pa poti ciontacta
Ahotin41@gmail.com

| Popafilip explică (pentru FlyProject554):

Salut am pc bun si cablu original.cum pot sal decodez.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti amuzant.

| ziftode a răspuns:

Creierul tau
pe vremuri erau niste chestii care nu se gaseau usor de "civili" si care erau niste cu cutii, cu cabluri si cu nustiuce chestii care sa se connecteze special (desfaci un telefon vechi, si sub baterie sunt niste contacte care numal la decodare foloseau) si care aveau soft special si proceduri speciale

in ziua de azi iti trebuie un cablu cu usb de date/alimentare si softul pe care il gasesti pe internet unde trebuie sa iti folosesti creierul ca e foarte mult de cautat si sapat, si sper din suflet ca stii engleza, asta... pentru Samsung

pentru iPhone NU EXISTA... PUNCT!
daca ai un telefon incuiat, poti sa il descui numai schimband placa de baza, Apple a facut asta cu multa intentie si rautate!
chiar JailBreak-ul care era ceva mai putin decat o decodare, si a ramas in urma rau, rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone-ul nu se decodeaza cu un "aparat"
trebuie sa introduci imei-ul in baza lor de date, cu token-uri pe care le cumperi happy