| Albert_Albert_1995 a întrebat:

Va salut.Mi-am cumparat un Samsung Galaxy s5 si nu merge sa il dau in limba Romana.Este decodat, am cartela de cosmote in el.
Cineva care stie cum sa il fac.Va rog frumos!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici cu foto http://www.androidcentral.com/how-change-language-samsung-galaxy-s5

| Albert_Albert_1995 explică (pentru neluL):

Pai nu am limba Romana acolo.am la fel cum apare si in pozele alea si eu vreau sa il dau in romana.

| neluL a răspuns (pentru Albert_Albert_1995):

Si ai citit pana jos? Trebuie sa rootezi telefonul daca nu ai limba romana in el! Mai jos scrie asa:
1 Root your Samsung Galaxy S5
2 Then download MoreLocale 2
3 Run MoreLocale 2 and tap custom locale, near the top.
4 Tap the ISO639 and ISO3166 buttons to pick your country and language from the list, and tap Set.