| Fefe2009 a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un telefon Nokia Lumia 630 insa este pe windows. Ce puteti sa imi spuneti despre acest telefon?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acesta este un telefon acceptabil - vezi specificaţiile tehnice de la linkul :
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_630-6232.php

Totuşi, eu NU aş cumpăra un telefon cu Microsoft Windows Phone deoarece sunt PUŢINE jocuri/aplicaţii pentru acest sistem de operare :)

Toate cele bune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nokia 630 si 530 au probleme de fabricatie si de aia s-au ieftinit. Cauta altceva. Eu m-am hotarat la un Nokia Lumia 830. Telefoanele pe Windows sunt mai rapide dar au probleme cu softurile aditionale. Nu se prea gasesc. Daca nu ai pretentii deosebite la softuri iti recomand mai mult pe Windows de cat pe Android.

| Fefe2009 explică (pentru Salontanul):

Serios? eu am gasit niste magazine unde se gasesc aceste telefoane. Dar nu sunt sigura cu care e mai bun pe Android sau Windows.

| Salontanul a răspuns (pentru Fefe2009):

Pai eu n-am spus ca au disparut ci ca s-au ieftinit mult. Ti-am spus ca parerea mea este ca este mai rapid pe Windows dar au mai multe softuri aditionale pe Android. Eu vreau pe Windows. Nu inteleg cu ce crezi ca ma contrazici. Ai zis "Serios?" si nu vad sa fi vorbit eu in gluma.

| Fefe2009 explică (pentru Salontanul):

Am spus serios deoarece eu nu stiam ca nu se prea gasesc in magazine deci nu te supara.

| Salontanul a răspuns (pentru Fefe2009):

Ok.

| FanLenovo a răspuns:

Iti sugerez sa renunti la ideea de Nokia, Nokia nu mai este ce a fost.

Mai bine te-ai reorienta spre Android.

Sugestiile mele:
GoClever Quantum 500
Philips S398

| Sergiu6666 a răspuns:

Boss eu am Nokia lumia 625 si il am de 1 an si nu am probleme cu el pana acuma adica bateria tine destul de bine daca ma joc pe el toata ziua ma tine o zi dar daca ascult mzica tine cam doua zile fara probleme si + are si gorilla glas e destul de rezistent ecranul