| dwdavid12 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon dar nu ma pot decide ce sa iau. Ce ati alege dintre Allview P7 xtreme si Samsung galaxy grand prime si de ce?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview P7 Xtreme, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6292&idPhone2=6708

Totuşi, dezavantajul major al acestui model este faptul că NU are slot pentru SDcard de memorie externă :(

Toate cele bune.

| wenom18 a răspuns:

Salut,personal iti recomans sa alegi Samsung, poate iti fura ochii specificatiile in plus ca procesor octacore(gandeste-te la baterie)dar nu au aceiasi calitate de exemplu un procesor 1 ghz noname poate fi mai slab decat 512 mhz Samsung,experienta asta am avut-o eu,orice problema ai avea cu telefonul Samsung are un suport mult bun(ma refer la kies, twrp, cwm etc.) deci se rezolva mai ieftin si mai repede, interfata Samsung este mult mai intuitiva decat a modelului p7, diferenta de inch conteaza... dupa ce te obisnuiesti cu 4.7 inch e posibil sa vrei mai mare... poate mai sunt si alte motive care nu imi vin acum in minte dar sper sa te gandesti la cele mentionate, bafta