| Georgicuță a întrebat:

Vreau sa-mi iau un iphone 6 sh si voiam sa stiu daca in afara de contul de icloud mai trebuie scos ceva din el ca sa nu ma trezesc cand ajung acasa ca mi-l blocheaza?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si daca e replica ce faci? faza e ca daca vrei sa vezi daca e chiar iphone da resetarea totala si daca il pui la un pc/laptop itunes va detecta daca e original, sfatul meu nu te complica cu de astea, ai grija ce faci fi preacut multi hotii sunt peste tot, Romania e o tara plina de hotii la orice pas, e o prostie sa cumperi de pe olx etc hai de la o cunostinta da de la un strain trebuie sa fi bolovan, sunt telefoane noi bune ca iphone ala

| Georgicuță explică (pentru RAY):

Nu e de fake, ca am iphone 5 si stiu sa le diferentiez, dar de cand cu update-urile astea nu mai stiu ce cont mai trebuie scos si ce nu.Si de cumparat n o sa l iau prin curier, ma duc si ma intalnesc cu omul intr un loc public.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Trebuie eliminat din Icloud.
Trebuie sa se logheze in Icloud de fata cu tine, sa elimine functia gasire Iphone si sa elimine telefonul din Icloud.

| Dimitrik a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Exact cum zice Entheos, in momentul cand il ai in mana, mergi la settings>>iCloud(ar trebui sa fie un cineva cu un cont deja pe el, daca nu te conectezi tu cu contul tau de iCloud). Ma gandesc ca avand deja un iPhone ai cont pe iCloud?

| Georgicuță explică (pentru Dimitrik):

Da, am, dar iti dai seama ca nu o sa ma lase ala sa ma conectez inainte sa-i dau banii.

| Cociş_Hanna_1997 a răspuns:

Trebuie dat doar un reset (erase all content and data)