| Radacini a întrebat:

Weekendul viitor plec in Serbia si as dori sa stiu daca e vreo optiune sau vreo posibilitate sa pot folosi datele mobile (internet) acolo. Eu sunt pe cartela la Vodafone. Saptamana asta ar trebui sa reincarc cartela. Exista vreo optiune mai scumpa care faciliteaza internetul in afara UE?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa activezi roomingul telefonului, sunand la Vodafone.
Probabil ca va trebuii sa pui bani multi pe cartela, pentru ca atat internetul cat si vorbitul, cand sunt pe rooming, se consuma foarte repede.