| iepurerosu a întrebat:

Acum 3 ani mama mea a decis ca e mai bine sa ne mutam in afara tarii. Iar acum in vara aceasta mă trimite in Romania la bunici. Bunicii mei locuiesc in oraș doar ca la școala nu prea aveam prieteni si toți râdeau de mine pentru ca aveam ochelari. Iar cei care erau,, prietenii mei" au intrerupt contactele si nici nu ma saluta cand ma văd.
Acuma întrebarea este ce fac eu 3 luni singura la bunici pentru ca nu as vrea sa îmi pierd timpul sa stau pe telefon iPad sau laptop.

Răspuns Câştigător
| Anonim8542065431139 a răspuns:

Incearca a reiei legatura cu vechii prieteni, nu cred ca se vor supara ca vrei sa stai cu ei. Si in legatura cu faza aia cu ochelarii, astia sunt romanii, se iau de orice vad in neregula la tine ca sa te traga in jos. Oricum, e imposibil sa nu gasesti pe cineva cu care sa te intelegi. Daca ai bunici cu care te intelegi si iti face placere sa stai cu ei si mai bine! Joaca carti cu ei sau gasesti tu ceva. laughing

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu esti singura fata cu ochelari si nu mai astepta sa fii tu prima salutata de vechii cunoscuti.

| RobertMoon a răspuns:

Te duci in parc si te joci cu alti copii, le spui care e treaba si daca te accepta veti fi prieteni... vorbiti pe facebook, pe mess sau mai stiu eu...incercati sa va imprieteniti

| Zatharra a răspuns:

Au râs de tine atunci, dar poate s-au mai schimbat și ei.
Cel puțin poți încerca să te împrietenești și cine știe, poate îți faci cei mai buni prieteni. Cum ai zis și tu, nu ar trebui să-ți pierzi timpul pe laptop.

| fundrive78 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic mai exact dar trebuie sa iti gasesti ceva de facut e imposibil sa nu te mai tina nimeni minte sau sa nu vrea nimeni sa petreaca timp cu tine, mi-e imposibil sa cred ca o persoana comunicativa si prietenoasa nu are ce face... iti faci prietene happy
Spor!