| kakolukia a întrebat:

Ajutor! Salut TPU. am si eu o rugaminte. Trebuie sa fac pentru scoala un filmulet de 5-8 minute si as vrea sa fac o comedie.
Insa tema filmului e cam.: "cine sapa groapa altuia cade singur in ea" si nu pot sa filmez pe cineva cum sapa o groapa si apoi cade in ea pentru ca ar fi absurdlaughing.
De aceea am nevoie de cateva ideii care pot fi realizate simplu si sa nu trebuieasca foarte mult editate. Eu ma gandisem la ceva gen Charlie Chaplin dar nu prea am povestea.

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o scurta poveste care poate fi filmata usor(o sa filmam la scoala deci nu avem un peisaj/decor bogat).

La cea mai buna idee dau FUNDAhappy.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kramerwalt a răspuns:

Daca ai imaginatie gandeste-te la o farsa pe care o pregatesc unii colegi pentru altul, si chiar initiatorul ideii sa cada in plasa