| Mindjack a întrebat:

Am 10-13 absente la scoala. IMi scade nota la purtare neaparat? ADica, sigur imi scade? Ca nu ma bat etc. Am fost scris pe foaia aia de 2-3 ori, la aceeasi materie, si ma inteleg bine cu profa, adica ma dat declaratie ca o sa fiu cuminte

7 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Man, eu sunt a10-a si am peste 40 de absente NEMOTIVATE, cu motivate cu tot peste 100. Eu nu imi fac griji pentru ca sunt care au peste 100 si au media la purtare 10; si chiar daca o scade, ce mare minune? hai sa fim seriosi, e ca oricare alta medie, ai 9 nu 10 la purtare, nu-i mare scofala. Poti sa ai si 5winking. Sfatul meu e sa nu te stresezi, pentru 10 absente nu te bate nimeni. Si nu uita, stay in school (si stay on weed x) )

| AndreiP98 a răspuns:

Daca e indulgenta diriga/dirigu poate sa ti le motiveze fara nici un fel de absenta

| Graphee a răspuns:

Din câte ştiu, la 10 absenţe se scade nota la purtare cu un punct.

Baftă!

| nameuser a răspuns:

Nu o sa-ti scada media/te asigur

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Pune o colega sa iti scrie cerere de motiva a absentelor in numele mamei tale, daca vrei ca parintii tai sa nu stie, sau o scrii tu happy

| bzzbzz a răspuns:

De obicei da, la mine la scoala la 10 absente e un punct la purtare. dar de obicei dirinta/tele motiveaza absentele cat sa nu iti scada nota la purtare happy

| musicboy a răspuns:

Daca ai o dirignta/diriginte cum se cade doar incearca sa te faca sa te cumintesti asa mi se intampla si mie, baftawinking