| iuandfto a întrebat:

Am nevoie si eu de ajutorul vostru cu niste idei. Trebuie sa fac un referat la istorie despre Bartolomeo Diaz. Am gasit ce sa scriu insa profesoara ne-a spus ca daca e frumos (adica la aspect) ne poate da 2 puncte in plus la viitorul test. Cum as putea sa il,, decorez,, tinand cont ca e facut pe foaie A4? happy

1 răspuns:
| Dena01 a răspuns:

Il scrii de mana? atunci, nu trebuie sa te grabesti cu scrisul, sa arate frumos, sa fie ingrijit. sa respecti marginile paginilor, aliniatele. scrie cu aceeasi culoare primul cuvant al fiecarui aliniat sau pune o steluta in fata fiecarui aliniat, scrie titlul frumos. ai grija totusi sa nu il prea incarci, pentru ca nici asa nu e bine laughing
daca il faci pe calculator, sa mai simplifica treaba. la fel, foloseste pe acolo 2, max 3 culori. ingroasa primele cuvinte, pune si o imagine, subliniaza. nu stiu. incearca, pana iti iese binebig grin daca e mai lung referatul, aplica si functia care iti genereaza un cuprins. titlurile de capitole scrie-le diferit.chestii de genul big grin

na, sper ca te-am ajutat cat de cat! spor sa ai doar:*

Întrebări recente