| Micheille a întrebat:

Am o intrebare, am compus poezia asta de pliktyseala ziceti-mi daca e buna

O raza de soare

Dimineata-n departare soarele rasare
Se asterne bucuria vietii printre noi prin departare
O mica mica bucurie, cat viata ne tine
Sa deschidem geamul!
Sa ne bucuram

Copii, se joaca sub soare
Cand, soarele rasare, din departare
Sufletul se deschide, si nu se mai inchide
Iese bucuria, raul fuge din noi

Cu mingi, la plaje si peste tot
Sa mergem si sa ne distram
Cat timp, ne tine acum raza ce straluceste
Si ne imvioreaza, sufletul pereche

Si orele trec, soarele se stinge
Bucuria si ea incet se stinge
Dar nu e nimic, si maine e o zi
O zii noua de implinirii

O raza de soare
O bucurie de un minut
Si se stinge, se stinge
Incet, incet
In zare.

:XFunda:X
(PS:oricum nu cred ca e prea reusita

Răspuns Câştigător
| ☺Clau☻ a răspuns:

Mie chiar imi place tongue

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Incearca sa scrii proza.

| opacatoasa a răspuns:

Din punctul meu de vredere se repeta la nesfarsit cuvinte/sintagme, ceea ce nu e bine. Si te cam contrazici singur/a (ori e bucuria vietii ori e bucurie de un minut). Iar sintagme de genul "iese bucuria" nu sunt pe placul tuturor deoarece nu exprima prea multe, ai putea folosi niste cuvinte mai armonioase ceva... Daca nu ai talent si nu prea te pricepi la versuri cu rima, ai putea compune ceva cu mai putine strofe. big grin Am criticat destul. Funda?

| 62mariaelena a răspuns:

Ce sa spun...este bunicica, dar puteai sa folosesti mai mult de 30 de cuvinte pe care le0ai repetat in continuu, e un inceput bun, mai incearaca