| crisbebe a întrebat:

Am o prietena care ea mereu vrea sa fie inaintea mea dar nu cu rautate si mereu gaseste chestii noi de facut de exemplu ea s-a gandit sa facem schite de haine ea s-a gandit sa facem desene din astea asa mai speciale eu m-am gandit sa facem origami dar ea nu stiu cum reuseste sa faca chestii usoare fara sa se uite undeva de exemplu a facut o cutie fara sa se uite si as vrea si eu sa fiu asa inventiva ma puteti ajuta si cu origamiul?
funda.
P. S:ideea e ca ma oftica ca ea se crede mai buna ca mine dar nu are talnet eu fac niste desene mult mai reusite ca ea si origami cam la fel dar eu sunt mai buna ca ea

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Origami-ul=sunt jucării din hârtie, care nu trebuie nimănui la nimic!
Mă voi gândii și îți voi propune ceva, mai inteligent decât prostia asta!

| JustDeedee a răspuns:

De unde stii sigur ca prietena ta stie sa le faca pe toate? Probabil a invatat inaintea ta. sincer nu are cum sa stie sa faca doar asa. Origami e greu de facut. Probabil la ea e un fel de " talent ", dar sunt sigura ca si tu ai unul care te face diferita de ea :)
P.S.: Daca poate face asa ceva fara indicatii e super tare :)) : http://api.ning.com/......gami07.jpg
Bafta! :)

| Dina a răspuns:

De ce vrei sa fii inventativa ca ea? Oare nu-ti convine sa fii tu UNICA asa cum esti.Tu ai talentul tau pe care ea nu-l are, fii tu insuti.Eu as zice ca esti geloasa pe ea...dar de ce? Las-o sa-si arate ce poate pina cind va vedea ca nu prea este apreciata munca ei, pina cind nimeni nu v-a trage atentia si se va potoli.Mai bine te-as sfatui sa fii mai prietenoasa cu ea daca tot zici ca iti este prietena.

| Dina a răspuns:

De ce vrei sa fii inventativa ca ea? Oare nu-ti convine sa fii tu UNICA asa cum esti.Tu ai talentul tau pe care ea nu-l are, fii tu insuti.Eu as zice ca esti geloasa pe ea...dar de ce? Las-o sa-si arate ce poate pina cind va vedea ca nu prea este apreciata munca ei, pina cind nimeni nu v-a trage atentia si se va potoli.Mai bine te-as sfatui sa fii mai prietenoasa cu ea daca tot zici ca iti este prietena, si sa stii:gelozia nu aduce la nimic bun!

| Shine_1620 a răspuns:

Lol

| Shine_1620 a răspuns:

Nu stiu d'astea

| AlleshiaBy a răspuns:

Http://www.graspr.com/videos/Better-Origami-Rose
http://www.youtube.com/watch?v=C_zpCKE8SCA
http://www.youtube.com/watch?v=kgF4E5w21zw&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=f0zTNCRg-Uc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=X4L5nDDgEEk&feature=relmfu
...si etc mai vezi diferite forme! Si sa stii ca nu trebuie sa fi ca pritena ta.trebuie sa fi tu insuti. poate ea e mai creatica la asta se pricepe cel mai bine.dar poate tu te pricepi la altceva cu mult mai bine ca ea.pentru ca asta ne deosebeste de alti! Sper ca te'am ajutat!:*:*pupici

| RoxanaR a răspuns:

Nu ma pricep la origami dar poate esti stresata, poate te gandesti prea mult la aceasta prietena a ta. Lasa-ti imaginatia sa zboare, fii rel; axata, ia totul ca pe o distractie si nu ca pe o intrcere intre tine si piretena ta. Nu te stradui sa fii ca ea, straduieste-te sa fii tu, exact asa cum esti, sunt sigura ca esti o persoana cu o imaginatie bogata! Sa fii fericita!

| 9Happycitha9 a răspuns:

Pai... asta depinde de starea ta. Daca esti intr-o oarecare deprimare, este destul sa privesti pe fereastra. Timpul de afara te poate inspira. Daca esti intr-o stare mai buna atunci intervine imaginatia. Depinde de suflet. Caci daca el este indragostit subiectele pot fi multiple. Daca nu, de asemenea. Sfatul meu este sa iti dai frau liber imaginatiei si sa desenezi mai intai ceea ce simti. Dupa ce ai schitat cate ceva cat de cat, compune o lectura dupa acel desen, adaugandu-i si stari de suflet printre randuri. Si abia apoi intoarce-te la desen si coloreaza-l. Va iesi frumos, crede-ma.

Fundăă?

| Saphira a răspuns:

Poti sa cauti pe youtube. Scri Origami Flowers [ex]. Sau ce vrei si gasesti. 'happy.

| ela_6250 a răspuns:

Fiecare cu imaginatia sa...incearca sa ii explici ca vrei si tu sa inveti ce stie ea si ea va invata ce sti tu si asa o sa va intelegeti mai bine...plz fundita