| daniela_7403 a întrebat:

Am o problema, nu pot sa copii pozele din fotoaparat digital in calculator, cand pun usb-ul se aude un sunet ca a facut legatura dar nu apare nimic, ce sa fac? intru in my computer si nu-i nimic, dar am mai copiat poze in acest calculator tot de pe acest fotoaparat si a mers, dar acum nu se primeste, ajutati-ma!

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am patit si eu asta si am reinstalat Windows. Nu mai vedea niciun fel de mediu de stocare. Dupa reinstalare, merge brici.

| mircea a răspuns:

Nu sunt specialist, dar unele aparate foto digitale au o discheta cu softul pentru descarcarea pozelor. Alte aparate mai evoluate au in interior o discheta mica care se scoate si se introduce in Laptop sau in cititorul photo-PC si gata. Vezi sa nu ai cablul usb defect.

| aysun a răspuns:

Daca nu merge tot ce ti s-a spus, reinstalezi windows-ul.

| kenzo007 a răspuns:

Trebuie sa instalezi CD cu driver de la aparat sau incerca sa scoti usb dai restart si pui din nouhappy si ar trebui sa meargatongue

| Candyman a răspuns:

Daca la alt PC, cu acelasi sistem de operare, cu acelasi cablu si fara sa bagi driverele a functionat poate e de la USB calculatorului tau. Incearca sa bagi in alt USB sau probeaza cu un alt device pe USB daca functioneaza. Daca ai bagat drivere pentru aparatul foto, si asa a mers pe celalalt PC, incearca sa le reinstalezi pe al tau.

| daniela_7403 explică:

La alt comp merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema, insa la mine s-a rezolvat cu un simplu restart la pc.

| octopusss a răspuns:

In primul rand verifica daca mai ai instalat programul prin care copiezi imaginile din aparat, daca ai instalat asa ceva. Ar putea fi si din cauza calculatorului care este "blocat" de diverse programe, gen Antivirus, Protectie. Ai putea incerca sa introduci cablul de date al aparatului in alt usb al calculatorului, sau in al calculator. Daca nici asa nu v-a functiona, problema este de la aparat. tongue sper ca te-am putut ajuta