| anonim_4396 a întrebat:

Am o teorie legata de masoni/illuminati/muzica. Toate astea sunt falsuri. Pardon, dar illuminati, care stiti cu totii ce este, este implicata in muzica. Asta era un cult cu oameni inteligenti, contra catolicismului ( care are si parti negative si pozitive ), dar nu care adorau Diavolul. Sa nu confundam lucrurile. Masonii nu sunt illuminati! Masonii sunt niste oameni bogati, influenti ( nu cantareti sau actori, intelegeti naibii! ), care sa fie un exemplu pentru un om de langa el, si care traiesc ca o mica secta, dar la randul ei, care nu este malefica.
Toata faza cu muzica este starnita de chiar cantareti, cat si de casele lor de discuri. Oameni buni, traim intr-o era a calculatoarelor, si acele videoclipuri sunt editate intentionat pentru ca capta atentia oamenilor, dar tocmai pentru a se uita mai mult la acele videoclipuri. Cu cat mai multe vizualizari, cu atat aia incaseaza mai multi bani. Si asa fac toti. Intr-adevar, pentru a avea faima trebuie sa sacrifici lucruri, nu sa-ti vinzi sufletul Diavolului ( asta e o mare prostie sincer ), dar sa-i faci pe cei din jurul tau nefericiti. Eminem a folosit cuvintele asta drept o metafora. A suferit din cauza ca nevasta i-a luat fiica si si-a instrainat mama, de asta si-a "vandut sufletul Diavolului". Katty Perry cred ca e inculta, ca nu si-a vandut ea sufletul illuminatilor laughing. Si acel documentar ne face curiosi. Ne face curiosi sa vedem melodiile, pentru ca prima oara cand o auzi, nu te gandesti la mesajele alea subliminale, si chestiile astea sunt dezvaluite chiar de cei care au facut melodiile. Toate semnele sunt o "moda". Sau semnul ala in care mana seamana cu un sase inseamna "ok", nu sase. Si cum de numarul 666 e al diavolului? Unde scrie asta in Biblie? Unde? Facatura, desigur. De ce sa fie 666 si nu 555?
La asta ce aveti de zis?

4 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

:| Da, ce mai explicatie.

Cred ca ar fi bine sa citesti cartea "Clubul Bilderberg.Stapanii lumii " de Cristina Martin. Vei intelege si vei afla.

Da,masonii sunt o secta care sunt faramitati in mai multe secte. Sunt societati inchise, iar cei care dezvaluie lucruri ascunse (in speciala ritualuri etc) nu vor avea viata usoara. Ce mai stim despre masoni, se datoreaza in speciala celor care au parasit aceasta grupare inchisa.

Definitie: o grupare nedemocratica, care are pretentia sa conduca democratic lumea( mai ales in cazul Clubului Bilderberg, clubul celor puternici si desiguri si masoni).

Adorarea diavolului nu apare in randul celor din nivelele inferioare.Se stie ca masoneria are niste grade superioare si foarte restricitve, incat nici membrii masoneriei nu stiu ce se intampla acolo.Organizatia este conduse de un mare maestru, anonim. Piramida cu ochiul masonic de pe bancnota de 1 dolar este cel mai bun exemplu.Se zice ca ochiul nu este altceva decat Dumnezeu.Dar odata cu cresterea in rang,vor afla situatia(sau nu vor afla niciodata). Oricum,acestia nu se pot inchina la Dumnezeu,daca scopurile lor numai crestine nu sunt(aparent par ca sunt filantropici,dar filantropia este o practica obisnuita a afaceristului modern pentru creearea imaginii publice in fata oamenilor).

Iluminati sunt o parte din masonerie,o secta din Bavaria,seculara, care nega orice autoritate(inclusiv biserica) si avea dorinte precum dizolvarea statelor si promovarea unei Noi Ordini Mondiale.A cam disparut, insa toti adolescentii sunt frenetici cu "iluminati si industria muzicala". Exista un adevar: ca industria muzicala e demonica(lucru evident prin comportament, vestimentatie, ritualuri si semne si nu e exclus ca acestia sa fie subordonati unei puteri mai mari).La fel si industri filmului. Cele 2 sunt cele care promoveaza prin excelenta mesajele subliminale si actioneaza prin "brainwashing", creind un om care sa iasa din lumea lui naturala, usor manipulabil si supus comertului sadic al capitalismului.

Mesajele subliminale nu trebuie sa fie evidenta (e bine de stiut). Exact asta e si definitia:"Fotografiile subliminale sunt imagini proiectate cu o viteză mai mare decât poate percepe spectatorul, dar care se pot fixa în subconștientul său " (acest lucru se pot aplica si in privinta unor semnificatii ascunse ale versurilor).

"Si cum de numarul 666 e al diavolului? Unde scrie asta in Biblie? Unde? Facatura, desigur. De ce sa fie 666 si nu 555? "

Cum unde scrie? In Apocalipsa(daca ai bunavointa sa o citesti).Cat despre numarul 666 poti afla citand in diverse omilii ale Sfintilor Parinti.De fapt numarul 6 reprezinta ceva.

Recomand :"Dictatura biometrica"

http://www.apologeticum.ro/......etru-voda/

si http://apologeticum.files.wordpress.com/2009/01/apocalipsa13.pdf

Apocalipsa 13 de Ing. Mircea Vlad

Succes in cutatari.Si nu uita : chiar daca tu crezi ca nu exista nicio conspiratie, asta nu inseamna ca nu sunt cu ochii pe tine!

| anonim_4396 explică (pentru LegionarulRoman):

Mda laughing. Crezi ca-mi pierd viata cu prostii din astea? laughing. Mda. Sunt cu ochii pe mine. Si ce fac rau? Spal vase, plimb cainele, ma uit la seriale de trei ori pe saptamana, gatesc? Ma duc la mami sa plang.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru anonim_4396):

"Everyone says that. "

Asa zic toti. Dar ce fac rau? Dar nu vei fi bucuroasa cand iti vor intra in viata intima. Nu poti inca intelege nivelul la care gandesc acesti "supraoameni", pentru care fiecare persoana conteaza la "raboj".

Nu esti infractot Al-Qaeda, dar viata ta intima, trairile tale sufletesti, convingerile tale sau felul in care gandesti(asta se aplica mai ales daca nu gandesti precum gandesc "supraoamenii" ) nu cred ca vrei sa ajunga pe "piata neagra" a informatiilor...o piata care usor poate fi sparta (intr-o lume plina de hackeri si crackeri) de cineva rauvoitor si sa se foloseasca de datele tale. Lumea virtuala e un spatiu foarte periculos!

Nu-ti pierde viata(avand in vedere ca ai vreo 16 ani ), traiesteti-o din plin si nu-ti pune nicio intrebare(la o lume in care traim, cum Doamne sa nu te ingrijorezi)...dar mai apoi nu plange ca nu ai fost " inteleapta ca serpii si blanda ca porumbeii ".

Muzica de fundal pentru reflectat :http://www.youtube.com/watch?v=1L7gZnpPHic

O zi numai buna!

| an0therkid a răspuns:

Pai si numarul meu de telefon are undeva 666 si multi cunoscuti mi-au spus sa-mi schimb numarul.Normal asta e doar o chestie a oamenilor care cred in ele(sa zicem...acele fiinte care au ratiune dar nu o folosesc in scopuri logice gen prosti).
Dar ador curajul tau de a-ti scrie nemultumirile.BRAVO