| Sheisshe a întrebat:

Am picioarele cam mari si vreau sa slabesc practic la picioare...idei?

Răspuns Câştigător
| Katherineeeeee a răspuns:

Jogging-la inceput poti sa incepi cu alergatul usor, pe suprafete drepte ( pentru a evita febra musculara0 si apoi incetul cu icncetul maresti ssuprafata_distanta) si pe suprafete putin mai denivelate si tot asa.
-Biciclism-ajuta picioarele mai ales dar si abdomenulhappy

funda0happy?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Miranda29 a răspuns:

Mergi mult pe strada, fa fitness, tot felul de exercitii pentru picioare.si in felul acesta o sa slabesti.

| Kodokuna a răspuns:

Cred ca alergatul e cea mai buna solutie.De asemenea poti face genoflexiuni, sa te plimbi mult cu bicicleta.Si dansul te ajuta la slabit.Desigur,trebuie sa ai grija si la ce mananci, pentru ca altfel exercitiile fizice nu mai au niciun rost.
Sper ca te-am ajutat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona picioarelor(si nu numai), ajuta alergatul.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te,in aceasta perioada,pe fructe,legume, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii). Succes.

| 女時日水한국어 a răspuns:

Dai pe bicicleta si pe steep`er. Funda

| Lovly a răspuns:

Pai nu prea ai cum doar daca vrei sa slabesti si la corp sau iti ei un aparat din ala care til pui pe picioare si tot ili invarti si cam in 5 saptamani vei slabi