| CristalClear a întrebat:

Am rau de masina.In vacanta o sa plec in tabara, iar drumul dureaza 7 ore.Cred ca o sa mor... Vreau sa va intreb ce pastile as putea lua. Dar despre acele banderole anti-rau de miscare ce ziceti? Va rog sa ma ajutati. big grin

P. S.:merg cu autocarul, iar de tren nu mi-e rau

8 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Emetostop sunt intr-adevar foarte bune happy. Cocculine am luat si eu, dar nu prea isi fac efectul :-

| Blue_2910 a răspuns:

Si eu am problema cu raul de masina si am observat ca daca nu ma asez la geam si-mi pun niste muzica in casti si stau linistita uitandu-ma pe geamul din fata, nu in lateral imi trece. Poate merge si la tine asa.

| Alexandra260 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine.Plec in banchet, elung drumul si am rau de masina. Cele mai bune pastile pe care le stiu sunt Emetostop.Altcv nu stiu.Bafta

| Catta a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba de "Cocculine", sunt niste pastile.

| lila36 a răspuns:

Si eu am acceasi problema ca si tine dar la mine se rezolva daca ma candesc la alt ceva, citesc ceva, ma joc pe telefon, ma uit la formele ciudate ale norilor sau daca ma intind putin. Sper ca te-am ajutat si ei bine pentu ori ce eventualitate ia-ti o punga cu tine, si nu uita sa fie la indemana.Si nu uita ori ce se va intampla nu ai patit nimic grav.

| belieber4ever a răspuns:

Si eu am aceas problema iar pentru a nu vomita si a nu-ti veni rau trebuie doar sa eviti aglomeratia, caldura si de mancare.Apa este indicata si poate un fruct.Cel putin mie asa imi trece!

| esrarkeş a răspuns:

Apa cu lamaie si emetostop

| dream_8891 a răspuns:

Salut! Depinde acum de varsta pe care o ai si de cat de intense sunt de obicei simptomele pe care le ai.
Mie de exemplu mi se face rau de la 50 de km in sus happy si senzatiile nu sunt tocmai placute.
Din toate substantele care exista pe piata la ora actuala cea mai eficienta e scopolamina.Sunt niste plasturi speciali cu scopolamina care elibereaza substanta activa lent.Intreaba la farmacie.