| imiplaceciocolatamult a întrebat:

Am si eu o intrebare! Ce inseamna subscribe? Multumesc si apropo : FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Subscribe = abonare, aboneaza-te happy cand da-i subscribe la ceva inseamna ca te abonezi la acel lucru. De exemplu la un blog/site dai subscribe la newstetter si primesti pe mail ce se posteaza nou, adica te abonezi sa primesti acel mail. La Youtube cand dai subscribe, urmaresti acea persoana si iti apare un feed (pagina de start de la Youtube) clipurile noi incarcate, ce comentarii a mai postat, la ce a mai dat like, cand adauga ceva la un playlist etc. Si sunt si alte site-uri care folosesc termenul de subscribe, de fapt subscribe se spune si cand te abonezi la o revista, de exemplu.

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Subscribe - Abonare.

| Ch??treux a răspuns:

Adica te abonezi la persoana respectiva si vei fi anuntat cand posteaza ceva.

| TheStory a răspuns:

Inseamna abonare.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru98 a răspuns:

Aboneaza-te

| Kosmin19 a răspuns:

Subscribe = Abonare este un termen de la Youtube.

| negat1ve a răspuns:

Acest termen se folosete pe youtube! Este echivalentul la "Imi place" sau "I like" ceea ce se foloseste si pe facebook.

| GeooSykes a răspuns:

Subscribe inseamna aboneazate

| ღღsmileForeverღღ a răspuns:

Subscribe=aboneaza-te
funda?:d

| SunneR a răspuns:

Abonează-te. Asta înseamnă subscribe. Dacă ai YouTube-ul în limba română vei vedea că în loc de "Subscribe" scrie "Abonează-te". Sper că ţi-am fost de ajutor. happy

| al3xwasd a răspuns:

Inseamna comenteaza ma