| anonim_4396 a întrebat:

Am un Dvd la care nu mi merge sunetul atunci cand doresc sa vizionez un filmulet, dar pe pc merge. Ce program mi ar trebui ca sa pot auzi sunetul pe dvd? Sau ce alceva as mai putea face?

9 răspunsuri:
| smoothjoe a răspuns:

Daca filmul este piratat scriel pe alt disc ...probabil e uzat(chiar daca nu e zgariat se uzeaza de la caldura si forta centrifuga)
Daca e original du-te cu el la un prieten care are si el DVD si daca si la el are aceeasi problema discul e de vina, e uzat.
Pe PC merge chiar daca e uzat pentru ca precizia de citire, fiabilitatea si adaptabilitatea la conditii de proasta calitate(gen zgarieturi si uzare in timp) a unitatii din PC este mult mai mare decat a unui cititor din DVD.
Daca la prietenul tau merge filmuletul, se poate ca softul din DVD-ul tau sa se fi stricat sau virusat(din cauza muzicii si filmelor descarcate-nu acuz doar explic), unele DVD-uri au softul upgrade-abil, citeste carticica care a venit cu DVD-ul si o sa spuna acolo, daca nu mai ai carticica cauta pe google marca dvd-ului si numele produsului (numele produsului fiind cum este n95, 3310, etc pentru nokia)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alt Dvd! ma refer la Player

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ti s-o stricat boxele cumpara-ti altele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schimba placuta de sunet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe siteul www.soft.ro

| 20.mvf a răspuns:

Nu ai nevoie de program. Verifica-ti mufele, si setarile dvd-ului. Cam atat poti face, trebuie sa reusesti.

| crissdraga a răspuns:

Nu stiu cred ca ar trebui sa scapi de el si sa-ti iei un Dvd nou sau copiazal nu ma descurc la calculatoare dar sper c-am ajutat (ID-ul meu e mary_scumpa910

| crissdraga a răspuns:

Renunta la el sau cumparati altul copiazal sau ceva auzi nu ma pricep la calc daca ai nevoie de ceva ID-ul meu e mary_scumpa91

| dragdrop a răspuns:

Te ajuta ceva:unul nou sau..., habar n-am