| Lolololalali a întrebat:

Am un telefon Htc Wildfire.Nu imi merge deloc muzica zice "Unable to play this type of audio file" la toate melodiile.Colega mea are acelasi tip de telefon, dar ei ii merg melodiile mele.Imi poate spune cineva care este problema?

Răspuns Câştigător
| YTBDrawingBase a răspuns:

Incearca sa ii iei prin bluetooth o melodie care ii merge ei, s-ar putea sa fie bit rate. sau formatul filei poate e. wma si trebuie. MP3 SAU. amr. E POSIBIL ca folderul cu muzica tras de pe net sa aiba bit rate peste 400kb/s, si sa nu il poata reda telefonul, asa am avut si eu problema da nu la telefon de asta ci v360v, desi nu asta conteaza ci ce rata biti pot citi ele, cel mai probabil[asta a fost o paranteza in care am dat o posibilitate, deci nu stiu daca este asampt ca nu ai dat mai multe detalii]. Sper sa te descurci si sa incerci cum am zis, aaa si mai e un program care poate modifica bit rate, si formatul; s. n. MP3 to ringtone gold iei o versiune de pe google, astfel incat ca versiunea luata de tine sa aiba crackul pe siteul www.cracksearchengine.net,[dai pe cracksea...si cauti mp3 to ringtone gold, dai enter, si iti va aparea anumite versiuni, apoi iti alegi una si downloadezi cracku]apoi, te duci pe google si downloadezi aceasta versiune aleasa de tine, DEMO, deci o iei demo de pe google[orice sait, versiunea aia sa fie] downloadezi, instalezi si faci cracku, iei o melodie, o bagi in program si setezi pe acolo niste chestii:frecventa, channels[te inveti tu, daca chiar vrei sa faci]pana cand, ca atunci cand dai save file :fila salvata sai aiba bit rate:128kb/s si formatul. mp3 pana aici bine.

acum te-as mai sfatui sa te uiti pe google la telefonul tau la specificatii pe gsmarena.com la CE suporta si CE NU suporta[file format:. mp3, etc.] ma... sper ca ti-am fost de ajutor, daca vrei sa dai fundita. fa-o...