| DrOgpErIcUlOs a întrebat:

As dori si eu status frumoase nu site-uri:X
funda

Răspuns Câştigător
| dandelion a răspuns:

I want to make you happy, because seeing you smiling makes me happy...

A person who truly loves you will never let you go, no matter how hard the situation is. on ♥

Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

Love actually not to express as, she should be felt!

Everyone in life has someone who never will release you, and someone who will be released never by you.

Only because someone doesn't like you how you would like, doesn't mean that he doesn't love you very much.

If you need to be happy, I’ll be your smile.

Where is love there is life

The girl doesn't know that she wants, but won't calm down, while it won't achieve...

Viata paminteasca este o lupta crincena intre duh si trup...

Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata,ca sa fii treaz cand va incerca sa-ti traga pumni!
Limpede nu vezi decat cu inima. Miezul lucrurilor nu poate fi vazut cu ochii

Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Un prieten este cel, care-ți înțelege trecutul, crede în viitorul tău și îți accepa prezentul

O ocazie gresita se regaseste in timp... un pas gresit nu-l poti intoarce niciodata!

Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.

Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om

Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.-Dmitrie Cantemir

Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

Daca prostia ar fi amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada…

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde

Prietenia înseamnă a fi frate şi soră, două suflete ce se ating fără să se confunde, două degete ale aceleiaşi mâini. Victor Hugo

Alături de un prieten adevărat este cu neputinţă să ajungi la neznadejde. Honore de Balzac

Vor exista mereu oameni care te vor răni, aşa că trebuie să-ţi păstrezi încrederea şi doar să ai mai multă grijă în cine ai încredere şi a două oară. Gabriel Garcia Marquez

Un prieten adevărat te prinde de mână şi îţi atinge inimă. Gabriel Garcia Marquez

Fereşte-te deopotrivă de prietenia duşmanului şi de duşmănia prietenului. Nicolae Iorga

Un prieten este cineva care vine când toată lumea a plecat.

2 răspunsuri:
| DjBl3ndar a răspuns:

De 2 ani si ceva nu mai esti in toate mintile. esti doar in mintea mea.

Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine, asa ar trebui sa fac eu cu tine.

Hai sa ne inpartim lumea.luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie. dar mai bine totul tie si tu mie.

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

am iubit si am sa iubesc o floare ce u nu gasesti, floarea ce am gasit numai pentru mine a inflorit.

ma scuzati de deranj. ati primit un mesaj cu un pupic d noapte buna. dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit, poti sa razi cand inima iti plange.

Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita

Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut.
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.
M-ai facut sa te ador.

ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire.
vocea dezminte dar inima nu minte.
TE IUBESC!

sunt departe mult de tine
ca si ceru` de pamant
dar aceasta despartire
nu ma fc sa te uit

Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

Sopteste-mi dorinte. Doreste-ti in soapta.

Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.

daca de fiecare data
cand m-as gandi la tine
as primi o stea,
as avea tot universul in maini

Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

Sper ca te-am ajutat!

| mady_2128 a răspuns:

1.sunt o persoana simpla pentru tine dar in realitate sunt foarte complicata
2ma plimb prin ploaie...sad... sper ca nimeni sa nu ma vada cum plng
3zambesc dar plng,traiesc dar sunt deja moarta, vorbesc dar tac, totul e frumos ( asa cred unii)
4.nu iti convine de mine?laughing...pa!
5.cine zice ca e bine, inseamna ca nu gandeste
6.as sta cu tine o viata intreaga, doar daca as sti ca nu o sa mai fie la fel
7.ai vazut ca nu te iubesc dc nu pleci?
8.o viata in negru si alb, asa va fi mereu
9.hai cu jointul...