| Aly359 a întrebat:

As vrea foarte mult sa citesc ceva ( am 11 ani) nu pre stiu ce si imi plac cartile de aventura va rooog cat mai multe raspunsuri cel mai bun primeste funda :* love struck

6 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Salut, eu am inceput sa citesc BESTIA de Alex Flinn si imi place foarte mult.

http://shauki.wordpress.com/traducerile-mele/beastly-de-alex-flinn/

| Alee_6805 a răspuns:

Carti de aventura:-Tom Sawer
-Aventurile lui Huck Finn
-Robinson Crusoe
-20. 000 de leghe sub mari
-Căpitanul Sharky şi monstrul din adâncuri
-Catrea junglei
-Capitan la 15 ani
Sper ca te-am ajutat...eu am citit cartile sunt super dragute, si mie tot aventura imi place, am mai citit si:Marile sperante, daca vrei e cam groasa:d
Funda?

| Diana16 a răspuns:

Vampiratii( sunt 3 volume in seria asta) de Justin Somper
Eragon ( tot 3 volume) de Christopher Paolini

| Anapoda a răspuns:

Buna...si mie imi place sa citesc si am citit multe carti foarte faine:Coliba unchiului Tom de Harriet Beecher Stone, e fff faina, Comoara din insula de Robert L.Stevenson,Cainele din BasKerville de Arthur Conan Doyle(in asta e chiar multa adventura si mister)mai stiu o gramada care chiar merita citite...si toat de Jules Verne is faine, daca vrei mai multe lasa un id la mine la mesaje! sper ca o sa-ti placa cartile

| catalin_9680 a răspuns:

Incearca ceva de la Jules Verne, 1000 de leghe sub mari este foarte buna cartea pentru varsta ta

| catalin_9680 a răspuns:

Incearca ceva de la Jules Verne, iti recomand cartea 1000 de leghe sub mari, este foarte buna pentru varsta ta