| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa merg la Muzeul satului din Sivita.Imi spuneti si mie ce imi arata acolo?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai daca vrei sa stii acum ce iti arata ce rost mai are sa mergi? O sa-ti arate case rustice, obiecte care se gaseau in case, modul de viata a celor care le ocupau. Popescu-Eugen_1964 ti-a raspuns ironic dar aceele "vechituri" au o valoare simbolica mult mai mare decat il duce pe el mintea. De fapt, nu-l prea duce.
Uite daca vrei sa citesti ceva: https://www.agerpres.ro/......--12-04-24

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Niste vechituri.