| OpreaSimonaAlina a întrebat:

As vrea sa scriu o piesa de teatru pe care sa o joc la scoala impreuna cu cativa dintre colegii mei de clasa. Problema este ca nu prea mai am inspiratie. Imi puteti da niste ideii, va rog? Vreau sa fie ceva amuzant si cu multe personaje. big grin

Răspuns Câştigător
| AcI a răspuns:

Buna, eu mereu am vrut sa vad o sceneta legata de viata adolescentilor happy
Adica sa compari moda veche cu cea noua ceva de genul mersul la biserica/ mersul la discoteca laughing

1 răspuns:
| Baton a răspuns:

Acum daca vrei sa scrii trebuie sa iti pui creierii la contributie.
iti recomand sa mergi pe la teatru de comedie (daca ai asa ceva in oras) si sa vezi ce spectacole se joaca acolo.
daca nu ai teatru de comedie atunci cauta pe net unu din bucuresti si veti ce program au.
si ai de ales.
ori preiei de acolo ceva idei plecand de la titlu sau copiezi tot scenariul.asta in cazul in care mergi sa vezi respctiva piesa de teatru.