| Strongman a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum pot afla ce nume poarta o piesa pe care o canta la radio?

7 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Daca e un radio care poate fi ascultat si online, intra pe site-ul lor si data viitoare cand o vei auzi, vei afla cum se numeste. Sau daca nu, noteaza-ti un vers sau doua de la refren si caut-o pe Google. big grin

| G a răspuns:

Pai de obicei la radio anunta ce melodii urmeaza sa cante/tocmai au cantat. sau zi-ne noua cateva detalii (ce versuri ai retinut, ce gen era) si poate stim melodia. big grin

| Alexandru a răspuns:

Daca asculti un post de radio la calculator, sau esti in apropierea calculatorului cand se difuzeaza respectiva melodie la radio, folosesti rapid internetul.Scrii in adress bar site-ul postului de radio respectiv. Spre exemplu : " magicfm.ro" iar acolo iti va aparea o sectiune : "asculta live" si, de regula, langa aceasta sectiune scrie melodia care se difuzeaza in acel moment la radio., asa cum a spus si Iulica.
Numai bine!

| ancutsa410 a răspuns:

Retzii versurile si bagi pe googlehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce radio canta? Ai retinut 1-2 versuri?

| Iulica_4565 a răspuns:

Daca ai dat radio de pe google iti scrie in stanga sus numele piesei cu artist

| Ema2112 a răspuns:

La ce radio canta? Ai retinut 1-2 versuri?