| LoyCE000 a întrebat:

Acum cativa anii in urma am jucat un joc,nu mai stiu cum se numeste eu o sa il descriu,daca il recunoaste-ti va rog sa imi spuneti cum se numeste: In acel joc trebuia sa imi fac un oras,si niste servitori,care sa lucreze,imi faceam o moara, faceam rost de lemn pentru barci, case etc...Peste ca sa pot hranii muncitori, si faceam si niste soldat, pentru ca veneau alti soldati din alte regare si imi invadau teritoriu-l.Imi luau muncitori, si imi omorau soldatii. P.S am auzit ca exista jocuri de acest gen mai reusite. Daca stiti spuneti-mi. Funda

10 răspunsuri:
| Blagandrey a răspuns:

Salut! cred ca mi-am dat seama la ce joc te referi sa cheama "stronghold" exista si variantele mai bune ale jocului stronghold 2 si stronghold 3. Sper ca te-am ajutat.

| Bogdan4688 a răspuns:

Travian este in gen.

| Emilian601 a răspuns:

Ceea ce cee si scris pare din Age of EMPIRES si age of mythology (cum a scriS mai sus RAZVAN) sau Crusaders happy

| defapteunuexist a răspuns:

Probabil te referi la AoE (Age of Empires)

| ShadowSlck a răspuns:

Age of mithology, Age of empires, Stronghold 3? happy

| dinurazvan a răspuns:

Poti incerca age of empires sau age of mythology

| agentX99 a răspuns:

Incearca Assassins Creed Revelations sau Assassins Creed Brotherhood( mi-au placut mult ambele, se cheama freeworld jocurile de genul asta. dar nu cred ca are legatura cu intrebarea), Minecraft, Sau jocuri ONLINE de acelasi gen: http://www.travian.ro/? cu=ro4_80957

| Peloiu a răspuns:

Duna.se numeste stronghold! te pup

| ThOmAsSsS a răspuns:

Sunt multe jocuri din aceste... chiar pe acesta nu il stiu. Sunt jocurile care au "Tycoon " scris la nume, si acestea sunt de construit si de strategie. Cum ar fi Roller Coaster Tycoon 1, 2, 3. Este un joc frumos.

| iixStrumfii a răspuns:

Stronghold sau Travian?