| efik a întrebat:

Am 14 ani, vreau sa-mi petrec Revelionul cu prietenii, dar parinti nu-mi permit.ce as putea face sai conving?

Răspuns Câştigător
| Your5angel a răspuns:

Parintii nu prea sunt de acord cu asa pareri, ei isi asuma responsabilitatea ca sa nu se intample ceva cu tine, ca oricum revelionul se va petrece noaptea! Incearca sa le explici ca iti doresti foarte mult sa fii alaturi de prieteni si ca anul viitor vei petrece serbarea impreuna cu familia! Spune-le ca promiti sa ai progrese extraordinare in invatatura, ca o sa ii asculti si ca prietenii te roaga sa fii in acea seara langa ei! Daca nu sunt de acord, Sarutati parintii dulce si spune-le ca trebuie sa te inteleaga, ca au avut si ei in tinerete nevoia de a petrece timpul cu prietenii, iar cand parintii lor nu le dadea voie, cu siguranta se simteau suparati. spune-le ca te simti asa inzecit Si cu siguranta iti vor da crezare. Apropo nu uita sa spui ca ai devenit o adolescenta si ai grija de tine, ca iti asumi responsabilitatea sa te protejezi si sa iti porti de grija singurica! Bafta! fundita nu ma prea intereseaza, eu ajut oamenii din inima! Dar daca cumva te decizi sa mi-o dai cu siguranta nu ma supar! Daca vrei putem sa luam si legatura cumva! Am mare placere sa te ajut! Numai bine!

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai pe cineva în care au încredere părinţii unde mergi, roagă pe respectivul să te ajute. Sărbători fericite.

| pwp a răspuns:

Cheama-ti prietenii la tine acasa.
Daca nu vrei, iar ei nu te lasa sa te duci nu te supara, cand vei fi pe picioarele tale vei avea destul timp pentru a petrece cu prietenii.

| anamaria13b a răspuns:

Buna! Si eu dau o pentrecere de revelion cu colegii mei iar pe mine la inceput nu m-au lasat spune-le ca daca te vor lasa ai sa le fae pe plac sau daca pentrecerea e prin apropiere le spui ca inainte de 12 mergi acasa sa bei o sampanie cu ei, pe maine acum ma lasa iar inainte de 12 merge acasa sa beau o sampanie apoi merg inapoi la petrecere, sper ca te-am ajutat sau daca nu te lasa promitele note mai mari si progrese extraordinare... funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le ca nu o sa consumati alcool( chiar daca o sa o faceti); ca o sa fiti cuminti laughing); si ca nu o sa fumati nimic! rolling on the floor la mine a mers laughingsi am 13. aproape 14 :p

| danyshatAT a răspuns:

Roaga-i si uh frumos spune-i k o sa fi in siguranta

| Marry123 a răspuns:

Pai spune-le ca vrei si tu sa petreci cu prieteni ci nu cu ei in fiecare an si ca esti destul de mare sa faci revelionu cu ei :d

| IrinaAnda a răspuns:

Pai.Spunele intai ca vei merge si cu cine te intelegi tu cel mai bine si vei fi cuminte. Daca lucrurile scapa de sub control le spui ca vei pleca imediat de acolo cu persoana aceea.Incearca.Funda?

| popescu1 a răspuns:

Hmm e cam greu să îi convingi la vârsta asta si eu am aceeaşi vârstă si nu prea reuşesc. Încearcă totuşi să te rogi de ei si să le spui ca pe restul îi lasă si pe mine nu şi mai bagi tu din top