| dragumaria a întrebat:

Bună. Am cumpărat bilete online la happy cinema și am primit pe email acel cod qr. Acest cod se scaneaza când ajung acolo, sau cum se procedeaza? Nu am mai făcut niciodată asa și de asta întreb

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Pur si simplu arati telefonul cand ajungi acolo.Eu nu as mai irosi bani si hartie pentru print cand nu e cazul.Have fun.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, se scaneaza la intrare.

| adryang78 a răspuns:

Da, trebuie listat (scos la imprimantă), iar la fața locului se scanează. În principiu, se poate scana și dacă îl afișezi pe telefon, dar mai bine nu riști, fiindcă mai sunt cazuri în care nu funcționează.