| noname789 a întrebat:

am nevoie de un sfat!
am un carnetel si nu stiu ce sa scru in el. E un carnetel ca si un jurnal se leaga cu o panglica
(nu vreau sa mi-l fac jurnal)
Funda

Răspuns Câştigător
| Andreeaツ a răspuns:

-poti desena

-sa iti faci un jurnal

-un oracol

-sa scrii povesti de groaza/romantice/actiune

-sa scrii niste lucruri importante de la ore

-orarul

-ce trebuie sa faci si sa tii minte

-ce trebuie sa faci cu o pritena [scrii activitatile ce vreti sa le faceti, de ce lucruri aveti nevoie]

-sa faci niste poze si apoi sa le modifici cu stiloul

-sa fie un caiet pentru glume/bancuri/poezii amuzante

-sa scrii despre fiecare coleg si sa isi puna fiecare amprenta cu niste culori diferita

16 răspunsuri:
| R9kitty a răspuns:

Pai poate fi un caiet cu:
-povestiri din clasa ed la tine, in care sa lipesti poze, invitatii la zile de nastere, etc
-povestri din fiecare vacanta si excursie (cu poze)
-oracol

Sper ca te-am ajutat. Bye:*

| Stelutssa a răspuns:

Buna.
1)Scrie o poveste pe baza realitati.Cam ca un jurnal dar o poveste.Numele personajelor schimbale si o sa iasa o poveste minunata.
2)Ai putea scrie vresuri de la melodiile care iti plac foarte mult:X
3)Poti scrie lucrurile care iti trebuie, care ti le doresti, gen: UGG. uri, palton chestii, poti scrie datele, zilele de nastere a celor dragi, poti scrie numere de telefoane, de cine iti place, detalii despre el, despre prietena ta cea mai buna, despre aventurile tale, cu clasa, sau altcineva.
4)Poti face un jurnal de calatorie, o parte de criticat, poti incerca sa compui poezii si povesti sau iti poti face un fel de caiet de schite de moda etc.
Sper ca te-am ajutat. pupkiss. Funda, plskiss. Un an nou plin de fericire!

| SugarAndSpice a răspuns:

Il poti face oracol

| Assassins a răspuns:

Scrie ce ti se pare important... poezi inventate de tine sa le scrii din astea sa scrii...si soramea are si si-a scris poezi etc. Funda?

| Tiffany89 a răspuns:

Si eu am unul si mi-am scris proverbe in el...Pe categorii. 1. Love quotes.etc.

| dulcikaa a răspuns:

Pot sa il faci oracol in care sa iti doar prieteni
intrebari gen: care este melodia voastra preferata, cum te numesti, care e culoarea ta preferata, cati ani ai, spuneti-mi o intamplarte penibila petrecuta...la sfarsit zici :aici vreau sa-mi semnati

sper ca te-am ajutat
Funda?

| Tarabostes a răspuns:

Y putea sa il folosesti drept ciorna sau daca esti la scoala si y invatat lectia de la fizic cu misccarea unui corp poti sa il folosesti in acelasi mod, doar ca in loc sa faci cu km faci cu notele tale si vezi cat progresezi si cat scaziwinking
funda?

| florinell a răspuns:

Pai daca nu vrei sa ti-l faci de juranal, atunci poti scrie in el amintiri si sa iti desenezi frumos paginile, sau poti scrie versuri...succes,pana la urama vei gasi tu ce sa faci cu el, eu sper ca ti-am fost de ajutar...succes!

| justme97 a răspuns:

Poate un carnetel de calatorie
unde vei scrie ce s a intamplat in calatorie, ce locuri ai vizitat
impresii...happy
pe care peste ani il vei reciti si iti vei aduce aminte pe unde te ai plimbat

| chocolate3755 a răspuns:

Am si eu un astfel de carnetel si scriu in el tot felul de,, definitii,, despre viata din punctul meu de vedere, diferite propozitii filozofice, apoi fraze din filmele mele preferate, alte pagini le decorez cu paiete si straluci etc., mesaje adresate anumitor persoane(dar care acele persoane nu le vor citi desigur), si le scriu pe toate in engleza, asa mi se pare ca e mai dragut si nu toti pot intelege ce e scris acolo.cam atit, sper ca te-am ajutat happy

| zuzu a răspuns:

Paaii. poti sa scrii pe fiecare pagina...
cate ceva despre fiecare prieten al tau:d
sau daca nu... poti satsi faco oracolwinking:d

| Fexy a răspuns:

Pai thinking ai putea scrie ce iti doresti, ce ai visat, cum te-ai simtit in acea zi, cum ai vrea sa fie ziu urmatoare, thinking ce ai vrea sa faci, melodiile tale preferate sau filme sau trupe eu stiu thinking, thinking sau poti sa desenezi in el si asta ar fi o chestie interesanta happy, sa scrii amintiri in el sau glume sau... nu mia stiu laughing

poate gasesti u idei mai bune :*

multa bafta peace sign
fundita?batting eyelashes

| LoliQ a răspuns:

Ai putea sa iti scrii acolo programul pentru ziua de miine sau niste lucruri pe care nu trebuie sa le uiti.
Ai putea sa desenezi ceva in el.
Ai putea sa scrii versuri in el daca ai o imaginatie
Ai putea sa scrii o intrebare dupa care sa gasesti un raspuns.
Ai putea sa scrii intrebari de celea logice etc.

| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

Pai ai putea sa-l faci oracol sau agenda in care sa scrii de exemplu nr de telefon si ID-urile prietenilor...sau vocabular.

| RedNose a răspuns:

Poti scrie numere de telefon sau lucruri importante...thinking

| Catacatalin_3114 a răspuns:

Buna Byanka, daca imi permiti sa iti dau eu o idee.
Incearca sa scrii in el melodiile care iti plac cel mai mult.
Incearca sa faci un fel playlist si pune melodiile numerotate. Peste ani ai sa observi evolutia muzicii si ai sa razi cand ai sa cauti acele melodii care or sa te uimeasca. Pentru ca peste 5 ani o sa ti se para super nasolale. In rest have a nice day!