| anonim_4396 a întrebat:

Buna

am o intr,

stiu ca nu va pasa dar va rog ajuta-i-ma

aseara am visat ca bunica mea mi-a zis ca mama mea a murit, adevarat nu o gaseam prin casa, eu cu sora mea ma simteam rau si plangeam, a doua zi in vis m-am sculat dimineata si am vazut-o pe mama mergand la baie, bunica disparuse.

mama mea in vis era c-am rea cu mine, nu o mai simteam ca mama.

si... apoi era bunica mea la bucatarie care a lasat un lapte fulga pe blatul de la bucatarie.

in visul meu mama s-a dus in bucatarie si a zis: "De ce ai lasat laptele pe masa?,, apoi bunicamea scotea sunete asa: " zaaa. t, att,.

si atunci in vis mama mea a zis : nu ca esti nebuna!

si bunicamea a urlat aaaaaaaa.

si trebuia sa moara si nu a murit.

apoi eram cu sora mea pe covorul din camera noastra si am intr. pe ea.

e adevart ce s-a intamplat.

si ea a zis ca nu,

atunci in visul meu visasem toata fasa cu mama incepand cu baie apoi bucataria,

apoi, a treia zi in vis nu mai era nici mama nici bunica, erau plecate, eu plangeam si tatal meu era o statuie, care statea la calculatorului.

apoi eu ziceam

cine ma va duce la scoala?

cine imi cumpara haine?

cine ma mai iubeste?

asta a fost visul meu!

va rog ajutati-ma, am nevoie de ajutorul vostru!

spuneti-mi ce inseamna! va rog!

4 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Inseamna ca treci printr-o perioada in care te gandesti/concentrezi mai mult la familie.De ex eu in ultima vreme m-am tot gandit la o masina de spalat noua si ce crezi? am visat un vis ciudat in care erau persoane cunoscute la care ma mai gandisem atunci cand eram treaz.Credema subconstientul tau combina toate gandurile si le suprapune intr-o poveste/vis happy nu e nimic anormal si nu se aplica nimic in viata reala.Desigur mai sunt si coincidentehappy dar totul poate fi explicat stiintifichappy stai linistita si incearca sa iti ocupi timpul cu altceva si sa nu mai dai importanta visurilor. happy

| Ingrid16V a răspuns:

Nu cred sa insemne ceva rauhappypentru ca daca ai visat ca plangeai in vis, inseamna fericire, bucurie!big hug
Asa ca nu fi ingrijorata ca nu este ceva de speriat!big hug
Te pup si ai grija de tine!:X

| lizzy01 a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi, a fost doar un vis, mai bine zis un cosmar... poate te va ajuta sa vorbesti cu mama ta, sa-i povestesti si ei; stii, mai demult am citit undeva, sau mi-a spus cineva, nu-mi amintesc, dar era ceva de genul ca visele reprezinta dorintele noastre ascunse, iar cosmarurile sunt temerile noastre, asa ca probabil tu ai visat asta deoarece iti iubesti mult familia, si nu vrei sa i se intample ceva rau...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa, pai poate Dumnezeu ti-a dat visul pentru a ca sa fi mai atenta cu maicata si cu rudele, chiar daca nu iti sunt intotdeauna pe plac, pentru ca s-ar putea sa iti para rau mai tarziu.