| loadingusername99 a întrebat:

Buna! Am vrut sa cumpar bilet de tren la cfr, dar mi-a spus ca nu mai sunt locuri. Ca elev, daca ma urc in tren fara bilet ma lasa? Practic am gratuit, pot sta si in picioare. Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Vei lua de la ghiseu in baza actelor de elev, bilet fara loc. Gratuit.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este vorba de lasat sa te urci in tren, ca nu te tine nimeni de mana, dar te va prinde comisia de control si iti vor da amenda mare, cat nu face biletul ala.

| blackann a răspuns:

Nu-ti dau nicio amenda, nu te lua dupa violetta.
te poti urca si stai in picioare, tu oricum ai gratuit daca esti elev.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te urci si stai in picioare

| NuCitescNotificari a răspuns:

Te lasa, doar că-ti dă cateva suturi peste ochi (iti da să sări)