| ilinca29ilinca29 a întrebat:

As avea nevoie de o lista cu rechizitele pe care trebuie sa le cumpar pentru scoala atunci cand trec in clasa a 5-a pentru ca deja in clasele I-IV sunt puse intrebari de genu: Ce rechizite imi trebuie in clasa a 5 a? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Pai tu stii cu mai mare exactitate de ceea ce ai nevoie. Noi putem doar sa iti dam idei in mare.

-caiete
-stilou
-pixuri
-creioane colorate
-carioci colorate
-pic
-guma de sters
-linie
-penar
-forme geometrice
-compas
-dosare
-rezerve
-acuarele
-bloc de desen
-pensule
-pasta corectoare (daca folosesti)
-coperti, etc.

8 răspunsuri:
| bigsy a răspuns:

1.GHIOZDAN NOU DRAGA!
2. Caiete. obligatoriu parfumate
3. penar
4. acuarele (tempera = cele mai bune)
5.pensule
6.stilou de calitate
7. haine 9 mereu la inceput de an te gandesti la hainenoi. deci laughing )
8. manuale(de la scoala ti le da).dar pentru ele invelitori
9. cerneala / rezereve(tubushoare`)
10. NOTE BUNE!

mult succes la scoala si. funda!

| ilinca29ilinca29 explică:

Mersi dar mai astept raspunsuri

| ilinca29ilinca29 explică:

Mai vreau raspunsuri

| ilinca29ilinca29 explică:

Foarte bune raspunsurile dar mai vreau

| ilinca29ilinca29 explică:

Mai vreau raspunsuri mult mai multe dar sunt multumita

| Hellp a răspuns:

De ce nu intrebi profii? Ce dracul, le e lene sa dea o lista?

| Blueflower a răspuns:

Pai eu am fost in clasa a5-a si iti cam trebuie ghiozdan(doar in cazul in care nu iti mai place,e murdar, e rupt etc.), caiete mai mult studentesti dar ia cam 3 studentesti si inca 3 de mate(tot studentesti), 3 mici de fiecare, bloc de desen A3 sau A4 acuarele (cred ca tuburile sunt cele mai bune presupun),penar, rezerve de stilou, crti de genu Round-up ma rog sunt multe.SUCCES LA SCOALA
pap powp pwwwp dulce

| DuDLiNa a răspuns:

Eu nu-s in clasa a v a dar am fost acum...4 ani.dar acum sora mea este asa ca :caiet muzica,caiet biologie,caiete studentesti de mate si de rom, bloc de desen mare, vreo 5 caiete dictando mici.si mai multe dar e depinde de ce spune profesurul...