| Maria2894 a întrebat:

As vrea niste filme cu povesti de dragoste senzationale ca "Dear John", "A walk to remeber", "The notebook", "Twilight", "Remember me". Funditz! Mersi Frumos!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Atonement, Sweet November, Autumn in New York, Inventing the Abbotts, Evening (2007), Untamed Heart, Somewhere in Time, What Dreams May Come, City of Angels, Time Traveler´s Wife, Tristan + Isolde, Romeo + Juliet (1996), Dying Young, Love Story, Romeo and Juliet(1968)

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

My sassy girl
50 first dates
The Curious Case of Benjamin Button
P. S. I love you
The reader
The Time Traveler's Wife

Vizionare plăcută!

| Ems a răspuns:

Bride wars
Love story
Gone with the wind
Love actually
When Harry met Sallyhappy

| Lacramioara_6794 a răspuns:

If only, another cinderella story, last song, Cinderella Story big grin

| SilverEyes a răspuns:

Love story, vechi dar bunwinking

| bLuEsKiEs a răspuns:

Sweet November
Letters to Juliet
If only
The Last Song
Slumdog Milionaire
Valentine's Day
A cinderella story
Sex and the city 1, 2
The edge of love
Two lovers

| costi a răspuns:

Hai mai poveste extraordinara in twilight? e mult prea dramatizanta ca sa fie senzationala. dar uite iti dau vreo trei filme misto de tot:
'the remains of the day' - cu anthony hopkins, dupa parerea mea unul dintre cei mai talentati actor ever;
'meet joe black' - tot cu anthony hopkins, si inca o actrita in rolul principal (superba actrita), si desi joaca si brad pitt, joaca bine pentru ca ar fi si imposibil cu asemenea actori pe langa elhappy chiar are un rol f misto si brad pitt, dincolo de imaginea lui de don juan in action;
'500 summer days' (sau eva de genul asta nu mai stiu exact) - f misto, cumva discret si f puternic in acelasi timp; o sa vezi la ce ma refer;

the notebook putea fi misto daca nu s-ar fi atasat multe chestii in plus doar de dragul sentimentalismului. sentimental nu este egal sensibil, clar nu;

si inca unul, mai atipic asa: 'bin jip' - regizor kim ki duk. f f f frumoshappy

dupa ce le vezi pe astea de ti le-am recomandat, o sa te uiti la twilight si o sa te intrebi ce ti-a placut atat de mult la el, cand de fapt e o chestie atat de comerciala incat iti vine sa dai pe dinafara de atata 'iubire', ca sa nu zic altfel