| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy As vrea sa stiu ce fel de profil(la liceu) ar trebui sa faci ca apoi sa faci o academie de politie(s-ar putea filologie) si ce examene trebuie sa dai ca sa intrii?(ceva algebra sau trigonometrie)happy Dau funda si vot:*

Răspuns Câştigător
| bombănucleară a răspuns:

Filologie daca vrei la academia de politie.
Daca esti destept termini orice profil, inveti bine si o sa intri.
Ce liceu sportiv, cu asta nici la scoala de politie nu intrilaughing
Nu te gandi la stiinte sociale pentru ca iti ratezi anii de liceu, acolo ajung cei mai slabi de mintetongue
Filologia te ajuta cel mai mult, pentru ca ai nevoie de romana, engleza si istorie(astea sunt probele la academie), iar in liceu asta faci la greu, dai si teza din astea.

2 răspunsuri:
| lucybzz a răspuns:

Din cate stiu nu conteaza la ce profil ai fost... poti sa dai la orice facultate, academie.
eu cred ca e foarte bine sa faci la filologie...o sa te descurci mai usor in politiewinking

| ema_4030 a răspuns:

Celmai recomandat profil e stiinte sociale pentru ca la acest profil inveti cam tot ce iti trebuie pentru academie, atat istorie cat si romana happyadmitere pentru academie se da la proba sportiva, la istorie, engleza parca si la gramatica