| denysa_5222 a întrebat:

As vrea sa stiu cum sa invat mai repede, va rooog spuneti-mi! Dau >>funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...Scoateti ideile principale... apoi invatale alea deoarece sunt mai importante

2 răspunsuri:
| Cocolicu a răspuns:

Pt a imbunatati memoria exista medicamente cu lecitina, sau chiar lecitina, nu stiu exact. Sunt pentru a usura modul de invatare, retinere, etc.

| Gabytzu97 a răspuns:

1.Incearca sa pricepi lectia din clasa.
2.Scrie pe o foaie de 5 ori lectia respectiva, intr-un spatiu linistit si nu se poate sa nu o stii. Repetand aceasta etapa memoria ti se va inbunatatii si vei putea sa intelegi mai repede unele lucruri.