| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu daca exista vreo parola universala pentru. internetul wi-fi ca are un vecin dar si-a pus parola(e de la upc).
va roog mult sa ma ajutati!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista parola universala, parola in sinea ei securizeaza reteau sa nu se conecteze nimeni la ea, ce rol ar mai avea o parola pe care sa o stie toata lumea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu există nici o parolă universală. Doar la început este o parolă 0000; 1234 dacă nu şi-a schimbat-o. Sper că ţi-am fost de folos.

| michael5813 a răspuns:

Nu exista asa ceva iar o spargere a parolei presupune cunostinte vaste...

| AnaSuricata a răspuns:

Nu este parola universala, dar poti sa iti cumperi si tu un router wireless ca sa ai si tu o parola si sa nu ti-o fure vecinii.Ca sa vada cum te simti.winking

| Kinezuul a răspuns:

Parolele sunt greu se spart la wifi in general sunt foarte securizate

| Vlad_Airinei_1998 a răspuns:

Nu,nu este nici o parola universala.Parolele se por ''sparge'' dar este destul de complicat.Mai bine iti cumperi un router wireless ieftin(100-200 lei)