| anonim_4396 a întrebat:

ca calitati trebuie sa aiba o majoreta? ce face o sefa majoreta pentru echipa? daca vreti fundita vreau raspuns sincer, corect si detaliat! multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai majoretele trebuie sa fie frumoase, atletice si gratioase, cat despre majoreta sefa, ea ia toate deciziile si face dansurile, impreuna cu coregraful(daca au, daca nu, cum doreste ea). Cam atat stiu eu.

2 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Sa fie talentata! happy

| adyth a răspuns:

Mai, nu stiu ce face o sefa de majoreta, dar calitati...nu'ti trebuie minte prea multa decat ochi frumosi si sa stii sa dai din fund tongue.
Ps: nu cred ca majoretele "noastre" au sefa. Si nu e intocmai ca in filmele americane care le vezi tu pe la Tv sau PC.
In liceul meu avem trupa de majorete, si "sefele" is profele de sport care le antreneaza.si se fac concursuri de dans intre echipele liceelor din tara.