| florynnaa a întrebat:

cam la cati ani se poate epila o fata?

Răspuns Câştigător
| Papusha lui =p~ a răspuns:

Florii. depinde de varsta, nu trebuie sa ai o varsta anume sa te poti epila. depinde si de corp, par. eu am 14 ani. ma epilez de pe la 12 ani pentru ca am parul mai brunet. si se cunoaste. am colege. au parul blond, fin. si nu e nevoie inca. si mai depinde si de mama ta. e mai necesar sa vorbesti si cu ea. [ Funda?batting eyelashes ]

21 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Eu am inceput sa ma epilez de la 14 ani :d

| Daiana_1737 a răspuns:

Depinde! La cat are nevoiewinking
Sunt fete care incep de la 12 ani si sunt care nu au nevoie de asa ceva nici la 20winking
Bafta:*

| Biscotte a răspuns:

Poi pentru epilat si de asemenea pentru faptul sa arati bine nu exista varsta.

| RXN a răspuns:

Cam de la cat considera ca e necesar.De exemplu, eu m-am epilat la 12 ani pentru ca aveam parul destul de vizibil si era chiar inestetic.Cunosc fete care au 14-15 ani si nu se epileaza pentru ca au parul blond si fin, deloc inestetic si foarte putin vizibil, iar sora mea are 10 ani si, fiind bruneta, deja se epileaza.
Nu exista norme de cand si cum.Trebuie facut atunci cand devine necesar.happy

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Se poate epila chiar și o dată la 2-3 ani, însă nu cred că va fi foarte plăcut pentru nimeni.

| alexa_4370 a răspuns:

Depinde unde si cat par ai... 12 thinking

| emm a răspuns:

De cand e nevoiebatting eyelashes
nu cred ca e o varsta pentru astabig grin
cati ani ai?

| Mihaitsa22 a răspuns:

Buna.depinde de cat de''paroasa''esti, sa zicem asalaughingchiar si de la 11-12 ani, cunosc cazuri crede-ma... dar daca simti nevoia ca trebuie sa te epilezi, o poti facehappy

| anyka18 a răspuns:

La cati ani e nevoie, cand vezi ca e urat parul(mai ales de pe picioare) eu am inceput de la 12 ani dar sunt fete care s-au epilat si mai devreme.

| robertosi a răspuns:

Nu iti pot da o varsta cand vezi ca se face parul mai mare poti incepe daca doresti o varsta cam 10 ani dar depinde unele fete abia la 12 ani incep sa le creasca parul altele pe la 7 ani depinde de corp!

| Mihai0eu a răspuns:

Cand se face de coasa rolling on the floor

| roxy_2350 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti. poate in jur de 13-14. si ar fi bine sa folosesti ceara sau epilator. dar stiu fete care nu se epileaza nici la 15 ani.

| Sorin_8158 a răspuns:

De pe clasa a 8 pentru ca piele e inca fragila si ati faci rani!

| A_5617 a răspuns:

Cand consideri tu ca ai prea mult par pe picioare.sau in alte zone.

Ar trebui sa vorbesti despre asta cu mama ta.

Răspuns utilizator avertizat
| ByBySwEetY a răspuns:

Pe la 13-14 ani presupun.nu stiu ce sa-ti zic. dar daca mama tha te lasa atunci e ok.

fundisssa?::smug>>big grin

| CoryCorina a răspuns:

Nu e indicat de mica deoarece cand vei fi mai mare parul se va inchide si mai tare si se va intarii de fapt mai bine e sa te consulti cu mama sau cu un doctor si acum depinde de varsta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in singurul joc social din romania care te plateste pentru ca te joci
http://www.anno1777.com/index.php?i=31669
nu ai nimic de pierdut, merita sa incerci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilatul tine si de respect(mai ales cel la subrat). Cred ca de la 11-12 ani depinde daca este nevoie urgenta.

| kittycat_9803 a răspuns:

De la cati ani considera ca e necesar. Nu e nicio varsta considerata optima. Daca parul a devenit foarte inestetic nu vad ce te-ar putea impiedica.

| Mihaella_2562 a răspuns:

Hmm, cind ai nevoie atunci!