| Diva a întrebat:

Buna ce faceti? As vrea sa-mi recomandati niste filme inspirate dintr-un fapt real.Multumesc

Răspuns Câştigător
| sergiu2525 a răspuns:

15 de sergiu nicolaescu este un film inspirat dintr-un fapt real intamplat in timpul revolutiei, dar e foarte siropos.

5 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

In cautarea fericirii...cu Will Smith, m-a impresionat!(este inspirat din realitate)

| Ben. a răspuns:

Pianistul/roman polansky

| sabina a răspuns:

Aici ai o lista intreaga de filme, aranjata cronologic.
Vizionare placuta!

http://www.the-numbers.com/movies/series/BasedOnRealLifeEvents.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Changeling cu Angelina Jolie

| jade_2262 a răspuns:

PRINDEMA DACA POTI CU LEONARDO DICAPRIO SAU AVIATORUL LUNG DAR BUN SI REAL