| tusieu95 a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatoarea "povestioara"? Va rog sa fiti sinceri! Multumesc! Cand te simteai rau,eu eram langa tine, cand plangeai eu iti stergeam lacrimile iar cand erai in genunchi in fata ei cerandu-I sa fie a ta eu te-am ridicat.Cand ea era cu el eu eram langa tine alinandu-ti sufletul.Eu am fost acolo nu ea…ci eu.Eu,cea care te iubesc.Eu te-am ajutat sa ajungi la inima ei, iar cand ea te-a refuzat tot la mine ai cautat alinare si puterea de a merge mai departe.Mainile mele ti-au mangaiat genunchii raniti de greutatea durerii, bratele mele te-au imbratisat cand sufereai pentru ca stiai ca ea e cu el.Gura mea ti-a zis sa continui sa lupti pentru ea.Eu am fost mereu acolo pentru tine dar tu ai ales-o pe ea in locul meu.Sufletul meu era acolo sa te asculte, dar inima ta era la ea.Inima mea e la tine, dar a ta ii apartine ei.Intr-un moment de slabiciune m-ai folosit ca sa o uiti.Ti-ai pus bratele in jurul meu iar mainile tale imi mangaiau bratele. Buzele tale imi sopteau mie iar gura tai mi vorbea doar mie.Dar inima ta tot la ea era…Inima mea plangea alaturi de a ta dar tu erai prea absorbit de ea ca sa iti dai seama.Erai prea indragostit de o ea care nu te iubea…Cand bratele tale o impingeau si o alungau iar gura ta ii rostea cuvinte pline de ura eu imi doream sa te pot strange in brate, sa iti dau putere si sa iti alin sufletul.Dar din nou…tu ai ales-o pe ea…ea ii apartine lui.Ea nu o sa fie niciodata a ta si poate nici eu n-o sa fiu vreodata a ta.Totul depinde de tine…doar de tine.Eu o sa te astept…eu o sa fiu acolo, tu trebuie doar sa vii…

Răspuns Câştigător
| BlackCinnamon a răspuns:

Daca e vorba de o mica "povestioara", pur si simplu scrisa, din imaginatie, nu are ce cauta aici pe TPU :p, daca vrei pareri bune mai bine iti faci un blog sau ceva happy. In plus, incearca sa iti eliberezi mai tare imaginatia happy incearca sa o faci mai mult sa para a arta big grin, scapa de concret, si pune'i mai multe metafore, si stil ^^, in rest esti pe drumul cel bun happy, asta daca vrei sa scrii tongue, pentru ca mie sincer cu asta mi'ai dat de inteles ca e ceva ce ai vrea ca anume cineva sa citeasca, stiu ca esti in locul acelei persoane care il alina pe el happy, stiu ca ai patit asta chiar daca poate tot ce ai povestit e ca o simpla carte "de publicat", si daca e asa (ca vrei sa i'o spui cuiva) atunci mai perfecta de atat nu cred ca poate fi tongue. Succes ^^, si daca mai ai dubii, ma poti intreba pe mine, nu am studii laughing in asa ceva, scriu de plictiseala happy dar simt ca stiu ce vrei, si cred ca pot sa te ajut ^^, si sa stii ca mi-a placut ^^ asta ca sa iti dau si o parere. bye big grin.

| tusieu95 explică (pentru BlackCinnamon):

Nu e chiar o poveste.e o intamplare din viata mea.Asa ma descarc eu, adica scriind... vroiam o parere despre ce ar trebui sa fac in continuare.stiu ca nu prea m-am exprimat corect.Iti multumesc mult ca mi-ai spus parerea ta! :*

1 răspuns: