| Andreea_5022 a întrebat:

Buna cine ma poate ajuta cu niste status? [motivul:m-am certat cu cea mai buna prietena] sa fie mai triste sau despre indiferenta sau altele...

Răspuns Câştigător
| FloareaDeGheata1900 a răspuns:

Uite...ciudat este ca si pe mine ma cheama andreea si m-am certat cu cea mai buna prietenea a mea x... uite:

O sa iubesc ce-mi place.
O sa uit ceea ce ma doare.
Nu o sa iert ce mi se greseste.
O sa fiu buna cu cine merita.
Si rea cu cine trebuie!

Am invatat sa visez.Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi...Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu,dar o accept asa cum este

Am intrebari de pus,raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Sper ca te-am ajutathappy:Xhappy:X

6 răspunsuri:
| Jenny23 a răspuns:

Nu te-mprieteni cu omul rau, ia pilda de la cei buni.
Prietenul vechi este ca vinul care, pe cat se invecheste, pe-atat mai cu gust se bea.
Prietenia de copil e ca apa intr-un cos de nuiele.
Mai bine fara prieteni decat cu prieteni rai.
Iubeste-ti prietenul cu toate defectele sale.
E de preferat un inamic pe fata, decât un prieten fals.
Orice prieten ti-ai face, într-o zi va trebui sa te desparti de el.
Inima nu este faţă de masă pe care să o întinzi oricui.
E de preferat un inamic pe faţă, decât un prieten fals.
Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X
Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut
Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata, cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca
Sunt inofensiva, dar gandul meu e criminal!

| AlinnutSsa a răspuns:

Si eu m-am ceertat eu am pus nimicuri, dar ea sad a pus mega de suparare si indiferenta

Prietenii falsi buzz

Nu ma doare ca vorbesti prea mult atata timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascultwinking Cu dedicatie

Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.
Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta,
Iar daca cei care te iubesc te vor trada
Zambeste-le sa simta indiferenta ta

Vrei sa-mi devii prieten? Demonstreaza-mi!
Indiferenta? Nu ma intereseaza
Te urasc? Mi-ai dat destule motive!
Afurisita? Asa m-a facut mama!
Falsa? Doar cu unii!
un sfat? Vezi-ti de treaba fraiere

nu mai stiu :*

| SwAn a răspuns:

UITE CATEVA:

. Eu nu ascult dEstInuL.lA vise nu cEdeZ.nu`mI poate spune nimeni cE cale sa urmez!
. Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

. Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stii viata e grea si lumea e rea cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

. Am un caracter puternic imi place sa fiu EU sa nu arat tristetea din sufletul meu!

. Chiar crezi ca ma afecteaza!?`
Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. ` ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`orice`semn se vindeca`dupa o vreme`.

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

. Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti

. sa poti sa fii tare, chiar daca inima te doare sa poti sa zambesti atunci cand sufletul iti plange aceasta este arta de a invinge"

Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In CatEVVa veni o data vremea cand in urma vei privi... ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferinta si ignoranta... sad

Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare.

Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie, altora nu le pasa:-J

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Nu conteaza ce a fost, ci ce va fi de` acu` nainte

| imiplacesaajut a răspuns:

Rana facuta de un prieten nu se vindeca niciodata

| FloareaDeGheata1900 a răspuns:

E atat de frig...lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc...traiesc un vis demult apus si nu-mi revin la viata.

Pritenia este ca si cum ai face pipi pe tine:toata lumea poate sa o vada dar numai tu stii sentimentul caldut pe careil aduce.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

True friendship is a very special gift and you'll never know where that gift will come from...Friends will come and friends will go/The season change and it will show /I will age and so will you/But our friendship stays strong and true.Un bun prieten te injunghie in fata. Sper ca ti-au placut.

Daca nu ai PIERDUT nimic, fii FERICIT
Daca ai pierdut putin, fii FERICIT ca nu mai ai PIERDUT mult,
Daca ai PIERDUT mult, fii FERICIT ca nu ai PIERDUT totul,
Daca ai PIERDUT totul, fii FERICIT ca nu mai ai ce pierde