| qLoveSmileღ a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parintii ca sa ma lase cu o pisica in casa? Am vorbit cu o fata sa ne intalnim intr-un parc, dar vrea sa vorbeasca ori cu tata ori cu mama... si mama nu este asa, sa stea sa vorbeasca... help! cum o conving pe mama sa ma lase?

4 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Pai... uite ce faci :. vine prietena ta la u la cafelutza si vorbesti cu ea si cu mama ta de scoala, de profi, de drame si pana la urma bagi si tu de pisica.si poate daca te rogi si dai inplans cum a zis adinutzu. poate poate merge.winking

| kitty_9379 a răspuns:

Ii promiti ca ai grija de ea, ca faci curat in urma ei etc. Spune-i sa accepte macar o saptamana de proba in care chiar trebuie sa ai fff mare grija de ea si sa o educi cum trebuie, pentru ca mami si tati sa vada ca est responsabilawinking. daca reusesti sa o aduci acasa, poti sa fii sigura ca va ramane. te poti gandi si la un lucru pe care ei il vor de la tine si sa le promiti ca daca t lasa cu pisi acasa... multa bafta!

| drutza98 a răspuns:

Nu ai nici un animal de companie? Trebuie sa ii intrebi pe parinti care e rasa lor preferata de pisici. Daca nu stiu sa iti raspunda, cauti pe net rase d episici pe wikipedia, si le zici care rasa le place mai mult si le spui ca aia o vrei, si ca aia iti place si tie. Daca nu merge, reproseaza-le ca animalele de companie prelungesc viata(e adevarathee hee si ca ai fi mult mai fericita cu o pisica. La mine a mers! Acum am o pisica de rasa Ragdoll, o testoasa, pesti de acvariu si un papagslwinking (deci iti dai seama ca nu am esuat la niciuna laughing) si poate te vor intelege... pisica mama mi-a daruit-o de ziua mea. poate merge atunciwinking BAFTA!

| adinutzu a răspuns:

Spune-i ca o sa o ingrijesti, si o sa cureti mizeria dp ea!

Daca nici asa nu vrea, plangi happy

Dar nu inteleg, de ce nu vrei sa iti cumperi un catel de casa?batting eyelashes

Bichon, shitzu, pechinez imperial, regal si alte rase de pechinez
ei sunt mai simtiti, nu lasa par prin casa, nu se urca pe masa, cand au nevoie zgarie in covor pentru a putea iesi afara sa faca tb:-s

Si in plus il poti plimba

Succes, si poti sa te gandesti si la ce ti-am zis eu despre catei!
te pup:*

adinutzu!