| Fundă25 a întrebat:

Cum se joaca septica in 4 (perechi)? Adica, stiu si eu ca A si 10 sunt punctele, ca 7 este cartea care taie, dar nimic mai mult. Ce carte trebuie sa puna primul, dar urmatorii?
Daca primul pune K jos, al doilea 10, urmatorul 10, iar ultimul K cine ia cartile? explicati'mi si mie mai pe indelete, va rog.
multumesc

2 răspunsuri:
| SMaricel a răspuns:

Pai,daca primul pune K, al doilea 10, urmatorul 10, iar ultimul K cartile le ia ultimul pentru ca a prins cu K

| EeErrorS a răspuns:

Pey.in 2 perechi se joaca astfel.primul poate sa puna ce carte vrea(de preferat daca are o preche in mana sa puna o carte din acea pereche)si daca urmatorul il taie cu aceiasi carte sau cu 7 trebuie sa-l tai si tu pe urmatorul sau daca nu.sa bagi punct incat echipa ta sa ia cat mai multe puncte ca la sfarsitul jocului sa fiti castigatori