| Lauraquestion a întrebat:

cum setez Google ca "Home Page"? Am cautat si am gasit ca trebuie sa intru in browser la "tools", dar nu gasesc nicaieri(eu am Mozila Firefox). Mersi

10 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Ţi-am explicat totul în imagine : http://i.imgur.com/11c4P.png.

| eugenl a răspuns:

Tools - internet options si-ti apare acolo homepage-ul

| brandiburu a răspuns:

Presupun ca ai Mozilla Firefox ultima versiune.
Deschide browserul, cauta meniul din partea de sus (File, Edit, View, etc.), click pe Tools (Unelte) -> Options (Optiuni - ultima din meniu) -> iti apare o fereastra mai mare -> General -> Start Page (Pagina de start) -> stergi tot ce este scris acolo si scrii http://www.google.ro

De asemenea, deasupra ai o optiune: Cand Firefox porneste... afiseaza o pagina goala / afiseaza pagina mea de start. Daca alegi prima, ori de cate ori deschizi Mozilla o sa-ti afiseze o pagina goala, daca alegi a doua varianta, cand deschizi Mozilla o sa intre automat pe Google.

Spor.

Răspuns utilizator avertizat
| winter a răspuns:

Cand deschizi pagina google ai de ales sus sau la mijloc iti scrie daca vrei ca pagina google sa fie pagina principala.dai da si o sati mai apara cateva chenare, la primul parca dai prima optiune

| cLeILa a răspuns:

Buna,nu e nevoie de mozila firefox,daca ai google chrome dai acolo in dreapta este o cheie asa, dai pe ea si o sa-ti apara mai multe optiuni tu dai "options" si acolo iti va aparea open this page mai jos, si acolo scrii www.google.ro si gata nu trebuie sa salvezi ca ramane singur asa, appoi dai din nou si o sa vz ca iti va aparea google, susces. fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Tools si apoi Options. Vei avea la rubrica General un loc unde poti introduce pagina de start [Home page]. Acolo scrii pur si simplu google.ro, dai un Ok si'ar trebui sa fie totul in regula. Bafta

| deejayoo a răspuns:

Dai pe asta :chrome://settings/browser, pagina de pornire, deschideti aceasta pagina si scii:http://www.google.ro/.cam complicat dar e singura calesau daca vrei un teamviewer id-ul meu:pauna. iulian

| lucik93 a răspuns:

Am si eu mozila cand intri in browser sus in stanga este un buton portocaliu pe care scrie firefox si un triunghi cu varful in jos dai pe el si acolo dai la options si de acolo la when firefox starts selectezi show my homepage si la homepage scrii www.google.ro si dai ok

| Andrei_9352 a răspuns:

Tools >> Options >> General iar la "Home page" scrii www.google.ro.
Browser-ul iti va da automat versiunea din limba romana.