| Tequilaaaaa a întrebat:

face cineva quilling?

7 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Bunahappy
Da,eu.si ca sa fiu sincera imi place foarte multhappy

| Tequilaaaaa explică (pentru beautifulkiss):

De pe ce site iti cumperi materiale? happy

| beautifulkiss a răspuns (pentru Tequilaaaaa):

Hey draga mea,eu nu le cumpar de pe net, majoritatea materialelor le am in casa. Uite iti voi spune toate materialele necesare:
-linie
-cater
-foarfeca
-lipici
-hartie colorata(o gasesti la librarie, dar preturile variaza eu am luat cu 0.25 bucata)
-scobitoare
Acum te vei intreba la ce iti foloseste scobitoareahappy
Pai pe net vei gasi videoclipuri cu quilling.Persoanele respective nu utilizeaza scobitoare ci instrumentul special pentru quilling:papuela.
Problema este ca aceasta papuela nu prea se gaseste pe la noi iar daca o gasesti costa mult(20-30 de lei bucata).Asa folosesti o scobitoare(nu dai nici bani si e la fel de buna ca o papuela).Tot ce trebuie sa faci este sa iei o scobitoare, tai cu foarfeca cam un sfert din ea apoi o tai putin in mijloc ca sa poti pune fasia de hartie.
Daca doresti mai multe detalii imi poti lasa un mesaj.Te pup si sper ca te-am ajutathappy

| KatnissEverdeen a răspuns:

Eu fac... m-am apucat acum câteva luni.

| SϋffℓεΤĐεCσρίℓ a răspuns:

Da, eu fac de cand eram in clasele primare.

| Tequilaaaaa explică (pentru SϋffℓεΤĐεCσρίℓ):

Te rog frumos, ai putea sa imi spui mai exact de ce am nevoie si de pe ce site pot comanda? Multumesc.

| viviana9647 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=0GJLKmO-WxY.Poti si tu sa-ti faci acul de quilling.