| o1OCXsss a întrebat:

Imi puteti spune serios daca Romeo si Julieta este un roman sau nu? Dar sa fi-ti siguri......Si daca este cate pagini are romanul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Romeo si Julieta este o opera apartinand genului dramatic nu un roman

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dramaturgie.Teatru. Aprox. 160 de pagini.

| BLEACHhallow32 a răspuns:

Romeo si Julieta este una dintre cele mai mari opere a lui William Shakespeare.In opera este vorba despre soarta a doi îndrăgostiți care luptă împotriva destinului si are vreo 500 sau 600 de pagini.

| pentrutotdeauna a răspuns:

Este o tragedie in 5 acte si este scrisa de William shakespeare. are la baza o poveste reala si este cea mai cunoscuta poveste de dragoste.

| pentrutotdeauna a răspuns:

Are in jur de 50 de pagini