| byapiki a întrebat:

imi puteti spune va rog cum se joaca sudoku?

5 răspunsuri:
| FataCuMinte97 a răspuns:

Hey...:) http://ro.wikipedia.org/wiki/Sudoku. Iti explica tot.
Sper ca ti-am fost de folos.
Bafta!

| razvyy412 a răspuns:

Trebuie sa puneti cifre in locurile goale care nu mai sunt nici pe verticala nici pe orizontala

| georgianadeea a răspuns:

Http://www.roportal.ro/articole/cum-se-joaca-sudoku-1894.htm

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Sudoku
aici o sa gasesti cum se joaca sudoku.Mai mult nu am ce sa iti zic. Sper ca te-am ajutat.Cu placere!

| pampam_4807 a răspuns:

Simplu...trebuie sa ai pe fiecare linie, pe fiecare coloana si in patrat toate numerele de la 1 la 9 fara sa se repete.

| GigiMda a răspuns:

Sudoku este un joc al cifrelor. regula... trebuie sa completezi tabla (patratul) cu cifre in asa mod ca ele sa nu se repete ...adica in acelasi (rind, coloana) sa fie doar o cifra de acelasi fel