| Ana22229 a întrebat:

Buna ma doare capul si ametesc ce sa fac dar ceva fara pastile si fara sa merg la doctror ca e inchis si pastile nu am de cam sau ameteala acum 30 de minute era sa lesin.

1 răspuns:
| DeXxa a răspuns:

Pune-ti niste comprese cu gheata pe ceafa si frunte. Cu ajtorul lor mai ameliorezi durerile. Sau in caz ca ai o migrena apeleaza la dusuri faciale. Dusul trebuie sa fie alternativ cu apa rece/apa calda. Scoti capului dusului, indreapta-l catre nas si deschide robinetul de apa rece(cu presiune redusa). Dupa, continua operatia cu apa cat mai calda, apoi din nou apa rece. Bafta.