| alexpop1998 a întrebat:

Ma numesc Pop Dan Alexander si sunt nascut in 15.12.1998. Credetima, data nasterii e foarte importanta! Mie imi plac mult fenomenele supranaturale. Defapt cui nu-i plac? In regula. de cateva zile am observat un lucru ciudat. Daca inpart anul nasterii mele la 3, 1998 : 3, se obtine numarul 666. Cred ca cu totii stiti ce e 666. Dar, anul 666 este Antichristul. Deci eu sunt nascut de 3 ori Antichrist. Lucru care ma sperie putin. In regula... nu pot spune. Mai exista multi asa. Poate va intrebati de ce 3? Ei bine 15 - 12 = 3. Deci ziua minus luna egal 3. Voi ce credeti? Inca ceva: daca se inmulteste 666 cu 10 se obtine anul 6660. Poate anul Apocalipsei. Oare cei ca mine vor trai pana atunci? Oare ce este cu 21.12.2010? Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Numerologia este super interesanta. Dar... m-am uitat chiar ieri la Codul lui Oreste si era invitat si un numerolog. Respectivul a spus clar si Oreste de asemenea ca 666 este doar un numar. Nu este numarul fiarei sau alte lucruri si nici numarul 13 nu este ghinionist, ba chiar pentru unii e foarte benefic. 1+3=4, 4 fiind un numar important in numerologie. Plus ca la teleenciclopedia a aratat anul trecut ca in ceva scrieri foarte vechi, numarul fiarei nu era de fapt 666 ci 616 sau ceva pe acolo.
Inca un lucru. Apocalipsa este perioada dintre aparitia semnelor ce vestesc sfarsitul lumii si sfarsitul lumii. Sfarsitul lumii de care auzim poate fi doar sfarsitul omenirii, nu neaparat distrugerea Terrei. Ca o paranteza, disparitia oamenilor cred ca singurul lucru care mai poate salva Terra. In fine.
Ca un sfat, cauta persoane care au cunostinte in domeniul ezoterismului, spiritualitatii etc.
Deci stai linistit!

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Esti un simplu baiat si cu asta basta. te-ai nascut cand te-a nascut mama ta.nu e nimic neobisnuit in asta.nu te mai stresa inutil! straight face

| Pho3nix a răspuns:

Domnisorule Antichrist, Dan Alexander, fa repede un puradel sa ne continui specia, ca vine acu` 2012.
Dar faci mai multi, fara numar de la tine pentru noi.

| AndutzaAndu a răspuns:

Îmi cer scuze că-ţi zic asta, dar nu cred că are vre relevanţă ce ai scris tu la întrebarea ta. Ce dacă dacă imparţi 3 la 1998 (anul naşterii tale)? E doar un număr 666. Bine, ştiu şi eu ce se înţelege din punct de vedere religios acel număr. Apocalipsa nu ştie nimeni când va veni, nici măcar Fiul lui Dumnezeu nu ştie asta, numai El.
Şi demult oamenii nu mai trăiesc o mie de ani, darămite 6660... numai Dmnezeu ştie câţi ani vei trăi. Dacă erai cică Antihristul spuneai lucruri rele despre Sfânta Treime ca să-i faci pe oameni să nu mai creadă în El.
Deci eu nu prea cred aşa ceva. Poate doar o simplă conincidenţă (sau nu?!). Nici chestia cu 21. 12. 2012.
A, şi încă ceva: Sunt şi alţii născuţi tot în această dată, dar doar unul poate fi Antihristul (aşa cred).
Şi 666, din Biblie ştiu asta, cică e numărul bestiei care coboară pe Pământ, când va fi Apocalipsa, nu un an thinking

| LoOvE a răspuns:

Esti de varsta mea, adica cu un an mai micut, dar eu nici odata nu m-as fi gandit sa inmultesc si sa scad, ceea ce faci tot tu pe acolo.Habar nu am cei cu nr. 666, dar am auzit si eu de apocalipsa din 21. 12. 2012, nu din 2010.

Sincer chiar nu stiu ce sa-ti spun, uite eu sunt nascuta pe 22. 03. 1997, dar mie imi da cu rest daca impart 1997 la 19(22-03=19)

Deci n-ai cum sa stii daca vei trai u atatia ani precum zici, dar eu iti spun sa o lasi balta. big grin

pentru mine e ceva prostesc si dupa ce vad eu, u esti un baiat inteligent, nu ca altii. Dar daca u vrei sa continui e dezicia ta, dar eu nu m-as alege cu nici un raspuns, pentru ca nimeni nu stie, decat DUMNEZEU.

Ciaw!

| Laura_2393 a răspuns:

Copchii din ziua de azi credeti tot ce vedeti la tvlaughing Am vazut ca iti place sa faci calcule. Ai calculat cam cati ani ar trebui sa traiesti tu sa apuci 6660? Eu te-as sfatui sa te lasi de ideea asta sau sa furi salariu lui taicatui si sa ceri ajutorul unei "mame omida" ea sigur te va primi cu draga inima si va crede in tot ce ne-ai scris noua aicirolling on the floor

| eduard89 a răspuns:

Prietene ori ai fumat prea mult ori suferi de paranoia...

| sakurabutterfly a răspuns:

Incep sa apara antichriştii...grav, dom'le, grav!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floorlaughingAlta treaba n`ai? Crezi ca sfarsitu` lumii se`nvarte`n juru` tau?laughing Crezi ca esti Antihristu` sau? Prea mult Minimax strica.

| calinzet a răspuns:

Salut si mie imi plac fenomenele supra naturale.Ma pasioneaza 2012 si Antichristii dar eu zic sa stai linistit nu cred ca este nimic ineregula cu tine.Nu are rost sa fi speriat din cauza asta.

| george_1527 a răspuns:

Ma pustiu stiu la ce te referi uh ca si eu sunt pasionat de chestii din astea cautama la id geo_george1993@yahoo.com sa vorbim bafta!

Întrebări recente