| andreyrey619 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog frumos in legatura cu : vreau sa vad un film la tv prin dvd simbio, fac dvd la pc prin windows 7 si bag cd in dvd cu subtritare cu tot. dar cand intru la tv subtritarea nu o gasesc acolo. Care poate fi problema? oare nu e bun formatul subtritarii? va rog ajutati-ma funda. multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Redenumeste subtitrarea cu numele filmului. EX: Titanic.avi, Titanic.srt sau incearca sa o pui in format.sub. Decat ii redenumesti extensia. din.srt in.sub. Deci pe DVD o sa ai 3 fisiere titanic.avi titanic.srt titanic.sub. Chiar daca nu iti arata subtitrarea in browserul DVD-ului, incearca sa redai filmul si vezi daca merge sau nu.